17 marca 2018
Dobry wieczór Państwu!
Krzysztof Materna
Cena: 10, 30, 55 zł

Dobry wieczór Państwu, godz. 17.00 i 20.00
Scenariusz i reżyseria Krzysztof Materna 

Monodram w duecie i super-komedia! Materna i Bołądź tworzą świetną, półtoragodzinną zabawę z publicznością, przestrzegając przed wpływem współczesnej rozrywki na nasze umysły.
 „Dobry wieczór Państwu” to autoironiczny spektakl autorstwa Krzysztofa Materny. Autor prezentuje swój stosunek do zalewającej nas głupoty medialnej i estradowej. Opowiada anegdoty, ironizuje na temat celebrytów i pseudo medialnych gwiazd. Towarzyszy mu w brawurowej roli asystentka, grana przez znakomitą aktorkę Olgę Bołądź, przedstawicielka młodego pokolenia, której świat i wiedza oparta jest na Wikipedii, internecie i celebryckich ściankach.
„Jest to rzecz autobiograficzna. Pokazuje moje alter ego, czyli człowieka, który przez długą część życia parał się estradą i telewizją. Przedstawia mój stosunek do dzisiejszych mediów i celebrytów, telewizji komercyjnych i niekomercyjnych. Zdradzam poniekąd publiczności, w jaki sposób jest nabijana w butelkę. Wyjaśniam, na czym polega ten cały show-biznes. To spektakl satyryczny, ale też i bardzo gorzki. Nie mogę pogodzić się z faktem, że środowisko to uległo takiej degradacji. Nie mogę pogodzić się z miałkością, sposobem traktowania telewidza jako idioty, niskim gustem różnych przedsięwzięć nam serwowanych. Nie chcę, by osoby, które nie zasługują na to, by były hołubione, stawały się gwiazdami, podczas gdy prawdziwe gwiazdy nie mają tego statusu i mieć nie będą. Nie podoba mi się to, że tandetna rozrywka zawłaszczyła edukację, kulturę i wszystkie inne sfery życia.

Występują: Krzysztof Materna i Olga Bołądź
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania
Patroni medialni: IKS, kulturapoznan.pl, Głos Wielkopolski, WTK, epoznan.pl, Radio Złote Przeboje

 Ceny biletów:  30zł i 55zł
oraz za 10zł tylko dla seniorów i dużych rodzin do kupienia tylko w Centrum Informacji Miejskiej

Rezerwacja biletów: rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 61 8471115

 

20 marca 2018
All-In
Short Waves Festival
Cena: wstęp wolny

Short Waves Festival, All – in. Gala 10.lecia
To wydarzenie otwierające 10. edycję Short Waves Festival! Nie musicie się jednak obawiać patosu towarzyszącemu niejednej uroczystości jubileuszowej, my zrobimy to inaczej.
W trakcie wieczoru skupimy się na mocy i poetyce kina. Przeprowadzimy świadomą grę z konwencją ceremonii i festiwalową estetyką czerwonego dywanu. Scenariusz wydarzenia obejmuje przegląd najlepszych filmów z minionych edycji festiwalu, a także elementy z pola sztuk wizualnych i performatywnych, ze ścieżką dźwiękową, specjalnie stworzoną na tę okazję przez naszego doświadczonego kompozytora, Dja i sound-makera, Elvira.
All-In to wydarzenie specjalne w które wpisujemy naszą pasję do łączenia różnych dyscyplin artystycznych we wspólne, kinematograficzne doświadczenie. To także okazja do świętowania i zabawy z dekadą Short Waves Festival.
Nie przewidujemy nudy, za to może kilka łez śmiechu. Nie może Was zabraknąć!
DARMOWE WEJŚCIÓWKI: dostępne od 1 marca w Centrum Informacji Miejskiej Poznań

 

24 marca
Polka
Polski Teatr Tańca
Cena: od 20 zł

„Polka”, 24 marca, godz. 20.00
„A siódmego dnia Pan Nasz, stworzyciel wszystkiego, strudzony swoim dziełem wypoczywał. I zdarzyło się, że Pan Nasz przysnął i kiedy spał, melodia mu wpadła przez ucho do głowy i wyjść nie chciała, póki Pan Nasz jej nie nazwie. I rzekł Pan – będzie Polka. I była”. (fragment tekstu „Polki” – I. Gorzkowski)

Polka to szybki taniec.
Polka to forma muzyczna, w metrum parzystym. Polka to kobieta.
„Polka” to kolaż, którego strukturę fabularną wyznacza oś życia kobiety od narodzin do śmierci.
7 kobiet, 7 grzechów głównych, 7 dni tygodnia.
Jaka jest Polka?
Co robi?
Czego nie robi?
Co je na śniadanie?
Czego nie zdążyła ?
O czym marzy?
O co się modli?
Do kogo lub do czego?
Czy jest namiętna?
Na co czeka?

Premiera „Polki” wpisuje się w program Roku Bogów 2018 w Polskim Teatrze Tańca. Jego idea zogniskowana jest wokół polskich boskich spraw, postaci oraz symboliki, w których boskość zjawisk i figur rozumiana jest jako uzus lub aklamacja, uznanie społeczne lub samouznanie. Rok Bogów jest częścią programu działalności Polskiego Teatru Tańca na lata 2016-2020, oddającego hasło „Polski/wielko-polski”, który ma zadanie gloryfikować polską sztukę.

Reżyseria i dramaturgia: Igor Gorzkowski
Muzyka: Zbigniew Kozub
Scenografia: Andrzej Grabowski
Choreografia: Iwona Pasińska i artyści – tancerze Polskiego Teatru Tańca
Występują: Urszula Bernat-Jałocha, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong
Asystenci kostiumografa: Adriana Cygankiewicz
Produkcja: Polski Teatr Tańca
Światła: Przemysław Gapczyński
Obsługa dźwięku: Zuzanna Majewska
Obsługa sceny: Grzegorz Potocki, Andrzej Przybyszewski
Projekt graficzny: Piotr Zdanowicz
Czas trwania: 90 min

W realizacji spektaklu pomogła firma SOLAR.

6 kwietnia 2018
Tomasz Stańko New York Quartet
koncert
Cena: od 99 zł

6 kwietnia, godz. 19.00
Tomasz Stańko kontynuuje trasę koncertową promującą jego najnowszy album dla ECM Records, “December Avenue”. To album pełen poetyckiej lekkości, ballad przedzielonych ekspresyjnymi groovami – Tomasz Stańko i jego wyjątkowy język w najlepszej odsłonie.

Tomasz Stańko – według tygodnika The New Yorker „jeden z najbardziej oryginalnych i nowatorskich trębaczy jazzowych świata”. Ton jego trąbki i wyjątkowe kompozycje, stanowią o jego legendzie i niepodważalnej pozycji na światowej scenie. Od lat nagrywa dla prestiżowej monachijskiej wytwórni ECM, której nakładem ukazały się m.in. takie albumy, jak “Balladyna”, “Soul of Things”, “Dark Eyes” (muzyka z tej płyty jest wykorzystana w amerykańskim serialu “Homeland”), czy “Wisława” – dedykowana noblistce Wisławie Szymborskiej, z którą Stańko też miał honor współpracować. 

Tomasz Stańko – trąbka
David Virelles – piano
Reuben Rogers – kontrabas
Gerald Cleaver – perkusja

10 kwietnia 2018
Wielki John Barrymore
Teatr STU
Cena: 30, 55 zł

Wielki John Barrymore, godz. 19.00
Występują: Jerzy Trela i Aleksander Fabisiak

Genialny aktor, Jerzy Trela w znakomitej kreacji Johna Barrymore’a snuć będzie przed nami opowieść pełną wzruszeń, śmiechu, goryczy i sarkazmu. To przejmujący portret człowieka, który nigdy nie żałował swoich wyborów i był jednym z najwybitniejszych aktorów szekspirowskich wszech czasów.
John Barrymore był postacią niejednoznaczną, pełną sprzeczności i kontrastów, która kreowała swoją legendę już za życia. Spadkobierca Rudolfa Valentino, hulaka, birbant, niestroniący od alkoholu i kobiet bohater hollywoodzkich anegdot a jednocześnie wielki talent, który podbił Broadway i oczarował publiczność swoimi kreacjami Sherlocka Holmesa, Hamleta i Don Juana. Orson Welles twierdził, że Barrymore wie o aktorstwie wszystko.
Postać tragikomiczna, której siłą, także sceniczną, były wielkie namiętności i pasja życia.
I to one go niszczyły. Barrymore zapłacił za swój apetyt na życie najwyższą cenę. Na oczach Hollywood obumierał jeden z największych talentów wciągnięty w spiralę używek, romansów, hazardu i skandali. W Johnie bóg aktorskiego kunsztu walczył z bestią.
Czeka nas niezwykły wieczór, uczta dla ducha i spotkanie ze wspaniałym aktorem, Jerzym Trelą.

Reżyseria: Krzysztof Jasiński
Producent spektaklu: Teatr STU
Zdjęcia: Tomasz Szkodziński
Organizator: Fundacja „VOX-Artis Promocja Polskiej Sztuki Współczesnej i Designu”

 

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania

 

Ceny biletów:  30zł i 55zł
oraz za 10zł tylko dla seniorów i dużych rodzin do kupienia tylko w Centrum Informacji Miejskiej

Rezerwacja biletów: rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 61 8471115

14 kwietnia 2018
Techno Symfonicznie by Weiss Video Orkiestra
Koncert
Cena: 50 zł

Klasyczne instrumentarium połączone z syntezatorami, basem i metrum 4/4. Słowem: Techno Symfonicznie!
Marzymy o tym już drugi rok, wreszcie jest! Łączymy siły z Weiss Video Orkiestra by pokazać Wam dwa światy muzyczne, czyli orkiestrowe frazy przeplatane elektroniką.

Weiss oscylować będzie od charakterystycznych dla siebie mocnych tematów techno, bo przeplecie je nostalgicznymi interludami, lirycznymi podróżami w partiach symfonicznych. Następnie znów płynnie przeprowadzi nas radykalną elektroniką na parkiet.
Cały koncert będzie w pełni zsynchronizowany z wizualnym show.
Support: soon
Bilety: 50 zł