17 listopada, godz. 19.00
DIFA ARTPARTY
Wernnisaż i koncert
Cena: 50 zł

WIKTOR FRANKO wernisaż fotografii 
LEBOWSKI koncert / premiera płyty

W imieniu Fundacji Wspierania Kultury DIFA zapraszamy na ARTPARTY, czyli koncert grupy Lebowski  oraz wernisaż wystawy Wiktora Franko.  Zaprezentujemy 30 wielkoformatowych prac, będzie można również kupić album z fotografiami oraz płytę grupy Lebowski.

Bilety w cenie 50 zł można kupić wpłacając na konto Fundacji:
68 1750 0012 0000 0000 3758 0171, Raiffeisen Bank Polska
Tytuł przelewu: DIFA ARTPARTY, imię i nazwisko

Odbiór biletów bezpośrednio przed koncertem w holu Auli Artis.
Bilety można również kupić w Centrum Informacji Miejskiej (CIM).

 

18 i 19 listopada 2018
Msza za miasto Arras
Och Teatr
Cena: 210

„Msza za miasto Arras”, godz. 18.00

Teatr Narodowy z Warszawy ponownie zawita do Poznania.
Na deskach Auli Artis zobaczymy Janusza Gajosa w spektaklu „Msza za miasto Arras”.  To powrót wielkiego aktora, jak o Januszu Gajosie mówił kiedyś Tadeusz Łomnicki. Powrót, ponieważ Janusz Gajos wrócił do tej sztuki po 20 latach.

To piękna opowieść prawdziwej historii uczestnika i świadka wydarzeń, osoby dojrzałej, spokojnie patrzącej w przeszłość. Bez epatowania, wstrząsu, bez zbędnej, fałszywej emocji. Ujęta przez osobisty, naznaczony przyznaniem się do bardzo intymnych przeżyć. Zainteresowanie i emocje u słuchacza wyzwalają fakty, okoliczności, motywacje, ich skutki. Doprowadzają do refleksji, że ludzie popełniają ciągle te same błędy, a historia niestety lubi się powtarzać.
Czas trwania: 1 godz. 15 min. (bez przerwy)

Bilety w cenie: 210 zł
Rezerwacja : rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 61 8471115

Obsada:  Janusz Gajos
Cena biletu: 210 zł
Czas trwania: 1h 15 min, bez przerwy
Adaptacja sceniczna: Igor Sawin

SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW OD 12. ROKU ŻYCIA
Organizator cyklu teatralnego, POZNAŃSKA PREMIERA: Agencja GRUV ART

24 listopada, 19.00
Paweł Domagała – 1984 Tour
koncert
Cena: od 100 zł

PAWEŁ DOMAGAŁA, „1984 Tour” 

Paweł Domagała to jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów młodego pokolenia. W jego dorobku znajduje się wiele ról teatralnych, serialowych, a także filmowych.
Nie każdy jednak wie, że drugą największą pasją Pawła oprócz aktorstwa jest muzyka. Pisze i wykonuje swoje piosenki od wielu lat, spełniając się w artystycznie również na tym polu.
Jesienią 2016 roku ukazał się długo wyczekiwany debiutancki album Pawła Domagały pt. „Opowiem Ci o mnie”. Płyta trafiła do serc szerokiego grona odbiorców, osiągając status Złotej Płyty. Koncerty promujące album, których od daty premiery Paweł zagrał już kilkadziesiąt, również cieszyły się ogromnym powodzeniem. Bilety najczęściej były wyprzedane na wiele dni przed datą wydarzenia.
Zachęcony sukcesem pierwszego albumu, Paweł rozpoczął z zapałem prace nad kolejnym krążkiem. Nowe wydawnictwo ukaże się 16 listopada i będzie nosić tytuł: “1984”. Na płycie znajdzie się 12 premierowych piosenek, album promuje piosenka “Weź nie pytaj”
W dniu premiery płyty rozpocznie się trasa koncertowa “1984 TOUR” promująca to wydawnictwo.

Bilety: 100 zł / 110 zł / 125 zł

25 listopada
CHOPIN
FESTIWAL POLSKIEGO RADIA
Cena: 29 i 39 zł

16 listopada w Poznaniu rozpoczyna się Festiwal Polskiego Radia Chopin. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z poznańskim Teatrem Muzycznym, w ramach projektu Chop(in)  Poznań&Wielkopolska. Podczas Festiwalu będzie można wysłuchać trzech recitali fortepianowych, recitalu pieśniowego oraz koncertu kameralnego. Wszystkie koncerty będą transmitowane na antenie Polskiego Radia Chopin.

Do Auli Artis zapraszamy na koncert finałowy – Fortepianowe fantazje, sceny i arabeski. Hubert Rutkowski, wybitny wychowanek Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, zaprezentuje repertuar związany z muzyką kompozytorów, których Chopin cenił wysoko (Beethovena, Schumanna), jak i twórców współczesnych. Podczas tego recitalu po raz pierwszy zabrzmią Dwie arabeski na fortepian Pawła Mykietyna skomponowane specjalnie na zamówienie Polskiego Radia.

Bilety w cenie 39 i 29 zł dostępne: w Kasie Teatru, online na www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz www.bilety24.pl
Rezerwacje pod nr tel. 61 852 29 27 / 511 433 616 / 502 751 213

27 listopada, 20.00
Cezary Pazura, czyli wujek Czarek na żywo
stand up
Cena: 80 zł

Zapraszamy na pełen humoru stand up w wykonaniu Cezarego Pazury.
Doskonale opowieści i świetna zabawa gwarantowana!
Drapieżna postać polskiej sceny satyrycznej. Jako komik dał się poznać w pierwszym polskim sitcomie „13 posterunek”. Ceni sobie jednak żywy kontakt z publicznością, dlatego stworzył wiele programów rozrywkowych i kabaretowych, z którymi występuje w całej Polsce.
Nie miesza się do polityki. Uprawia satyrę obyczajową. Hasłem przewodnim jego najnowszego programu jest „precz ze smutkiem i szarością”.

2 grudnia, 18.00
MAŁŻEŃSKI RAJD DAKAR
.
Cena: od 70 zł

Małżeński Rajd Dakar, 2 grudnia, godz. 18.00

Męczą Cię małżeńskie kłótnie i potyczki? Twój związek przeżywa kryzys? A może wręcz przeciwnie – zupełnie bezproblemowo dogadujesz się ze swoim partnerem i tylko zastanawiasz się jak długo potrwa cisza przed burzą?;) Nieporozumienia i rutyna dotyczą każdej pary! Ale jak sobie z nimi poradzić? Jak rozgrzać uczucia w związku i tchnąć w niego powiew świeżej miłości?
Odpowiedź na te oraz wiele innych pytań znajdziecie Państwo w komedii Małżeński Rajd Dakar!
Reżyserem spektaklu jest autor przebojowej komedii Kobieta Pierwotna – Sigitas Parulskis. Tym twórca chce pokazać wszystkim parom, jak często pozbawione są sensu ich spory i zatargi, a robi to w sposób zabawny, błyskotliwy i pełen humoru. W tytułowych rolach wystąpią czarująca Katarzyna Pakosińska i znakomity aktor teatralny Mirosław Zbrojewicz.

Fascynujący Małżeński Rajd Dakar to opatrzony niesamowitą dawką energii i ciepłego humoru spektakl. Rewelacyjny duet aktorski pokaże wypełnioną genialnym żartem opowieść o zazdrości, miłości, rozdrażnieniu i wielu innych  małżeńskich emocjach, które towarzyszą każdej parze w codziennym życiu. Historia przedstawiona jest jednak z przymrużeniem oka i w niecodziennej, fantastycznej scenerii. Zapraszamy na niezapomniany spektakl!

 

9 grudnia 2018, 19.00
Kuba Badach + MaBaSo
Back to School
Cena: od 69 zł

Good Taste Production zaprasza na koncerty Kuby Badacha i MaBaSo. Artyści łączą siły i ruszają we wspólną trasę koncertową pod hasłem Back to School.

Kuba Badach – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny; lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach i zdobywcą dwóch Fryderyków w kategorii Wokalista Roku.

„MaBaSo” to projekt wibrafonisty elektrycznego-Bernarda Maseli. Tworzą go kontrabasista oraz basista elektryczny Michał Barański oraz słowacki perkusista, obecnie mieszkający w Pradze –Dano Soltis. Trio realizuje autorską wizję elektrycznego jazzu.

10 i 11 stycznia 2019
Zapiski z wygnania
Teatr Polonia | Cykl: Poznańska Premiera
Cena: 70 - 150 zł

10 stycznia, godz. 19.00 | 11 stycznia, godz.17.30 i 20.30
Występują: Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem muzycznym
Reż. Magda Umer

„Zapiski z wygnania” to bardzo osobiste wspomnienia Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki roku 1968, która wyjechała razem z rodzicami. 

Krystyna Janda stoi na scenie. W zwykłej, czarnej sukience. Stoi i mówi. Czasem sięgnie po papierosa. Czasem zaśpiewa. I znowu mówi. Tyle. Nic więcej. Ale tyle wystarczy, żeby wzruszyć i poruszyć.

„Zapiski z wygnania” właśnie takie są: doskonale ubogie w formę i bogate w poruszającą treść. Scena jest niemalże pusta, mikrofon, stolik z paczką papierosów i tyle. Ale reżyserka i aktorka świadomie i bezbłędnie wykorzystują technikę – przysłaniają w połowie przezroczystym ekranem scenę i wyświetlają na nim zbliżenia twarzy Jandy podczas monologu albo archiwalne zdjęcia. Dzięki temu wyraźnie widzimy, że każdy gest, półuśmiech, każde zmrużenie oka jest po coś.

Czas trwania: 100 minut, bez przerwy

Organizator Poznańskiej Premiery: GRUV ART
Bilety w cenie: 150 zł (Prater), 120 zł (Balkon), 70 zł (miejsca boczne)
Rezerwacja biletów: rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 61 8471115

17 lutego 2019
Złodziej
komedia
Cena: od 100 zł

Godz.16.00 i 19.00
ZŁODZIEJ to komedia jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów Erica Chappella w reżyserii Cezarego Żaka.

Dom za miastem, późny wieczór, gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Ale nie jest to zwyczajny opryszek. To złodziej sympatyczny, zagrany brawurowo przez Cezarego Żaka. Złodziej, który przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców. Złodziej z fantazją, psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. Ale czy jest to jedyny złodziej, który pojawi się na scenie? ZŁODZIEJ to komedia kryminalna, błyskotliwe żarty, brawurowe zwroty akcji i zaskakujący Rinał.

Obsada: 
Izabela KUNA
Renata DANCEWICZ
Cezary ŻAK
Rafał KRÓLIKOWSKI
Leszek LICHOTA

Bilety na 16.00: https://goout.net/pl/bilety/zlodziej/vspd/
Bilety na 19.00: https://goout.net/pl/bilety/zlodziej/wspd/