6 lutego 2019, g. 19.30
Kaczmarczyk vs. Paderewski: TATRA
koncert
Cena: od 40 zł

W ramach ogólnopolskiej trasy promującej album „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra” zapraszamy na wyjątkowy koncert. Pianista i kompozytor jazzowy, Paweł Kaczmarczyk, wystąpi nie tylko ze swoim kwartetem, lecz także ze światowej sławy mistrzem instrumentów perkusyjnych, Mino Cinelu oraz pięcioosobową sekcją dętą.

W nagraniu płyty wzięło udział aż 21 muzyków i skład koncertowy także będzie imponujący. Na scenie – oprócz Pawła Kaczmarczyka – zobaczymy plejadę fantastycznych muzyków: jednego z najlepszych kontrabasistów jazzowych, Michała Barańskiego; dwukrotnego zdobywcę tytułu Perkusisty Roku, Tomka Torresa oraz cenionego producenta muzycznego, Wojciecha Długosza, znanego także jako Mr Krime. Koncerty „Tatry” uświetni także wyjątkowy artysta z Nowego Jorku – Mino Cinelu. To mistrz instrumentów perkusyjnych i laureat dwóch nagród Grammy, który współpracował z takimi postaciami, jak Miles Davis, Herbie Hancock, Stevie Wonder czy Sting.

To wciąż jednak nie wszystko, bo u boku wymienionych artystów stanie także Polish Brass Quintet, czyli crème de la crème polskich orkiestr symfonicznych. Jest tu trzech solistów Sinfonii Varsovii: Jakub Waszczeniuk (trąbka), Henryk Kowalewicz (waltornia), Krzysztof Mucha (tuba), a także solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Ostap Popovych (trąbka) oraz solista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Tomasz Hajda (puzon).

Ceny biletów:
I pula: 17-31.12.2018: 30 zł
II pula: 1.01.2019-14.01.2019: 40 zł
III pula: 15.01.2019-5.02.2019: 60 zł
W dniu koncertu bilety dostępne wyłącznie w miejscu wydarzenia.

9 i 10 lutego 2019
Shirley Valentine
Teatr Polonia
Cena: od 70 zł

„Shirley Valentine”, 9 lutego, g. 19.00 | 10 lutego, g. 18.00
W roli głównej: Krystyna Janda

Shirley Valentine, która kiedyś miała marzenia (chciała zostać stewardessą!), od lat wiedzie życie kury domowej i żony. Wspomina, przygotowując obiad i popijając wino. Nie ma jednak dość odwagi, by zacząć realizować swoje dawne marzenia. Aż pewnego dnia…

Krystyna Janda jako kura domowa?!!! To całkiem możliwe… ale nie do końca. Znudzona i zahukana żona przy mężu otwarcie wyznaje: Wiesz, co ja sobie całe życie mówiłam? Dzieci dorosną to ja se stąd pójdę. Dzieci dorosły, a ja, co? Nie ma gdzie iść! A poza tym to wiesz, co ludzie mówią? Po czterdziestce to tak, jakby już wszystko było i nic człowieka nie rajcuje. Tylko, że u mnie to szybciej poszło! Ja to się tak czułam jak miałam dwadzieścia pięć! Pewnego dnia decyduje się na szaleństwo. Mając powyżej uszu małżeńskich powinności, wszystko postanawia zacząć od nowa. Pragnie się jeszcze cieszyć życiem i, mimo że lat jej nie ubędzie, zamiast mówić: „Boże, mam czterdzieści dwa lata”, woli wykrzyknąć: „Shirley, masz dopiero czterdzieści dwa lata, jak to cudownie!”

Czas trwania spektaklu: 2h15m / jedna przerwa

Bilety- Parter: 150zł, Balkon: 120zł, 70zł
Rezerwacja : rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 61 8471115

SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW OD 12. ROKU ŻYCIA
Organizator cyklu teatralnego, POZNAŃSKA PREMIERA: Agencja GRUV ART

16 lutego, 17.00
Poznańska Gala Karnawałowa
koncert
Cena: od 130 zł

W karnawałowy wieczór 16.02.2019r. zapraszamy Państwa do czarownego świata muzyki na niezwykłą Galę, w której udział wezmą wybitni artyści.
Uwielbiana przez publiczność za piękny głos, wdzięk i bajkowe kreacje, królowa polskiej sceny operetkowej – Grażyna Brodzińska oraz najwspanialsza odtwórczyni roli Violetty z Traviaty, niezastąpiony pierwszy sopran w wykonaniach dzieł Krzysztofa Pendereckiego, oklaskiwana na światowych scenach rodowita poznanianka – Iwona Hossa. Primadonnom partnerować będzie uwodzicielski i utytułowany tenor –Adam Zdunikowski, a także młody, utalentowany baryton, laureat konkursu wokalnego imienia Krystyny Jamroz – Arkadiusz Anyszka.
Artystom towarzyszyć będzie świetna poznańska orkiestra CoOperate Orchestra pod dyrekcją dyrygenta i kompozytora Adama Domurata.
W koncercie usłyszymy zarówno repertuar klasyczny z jego wielkimi przebojami, jak również utwory musicalowe, a także standardy scen światowych, m.in. z repertuaru Edith Piaf i Barbary Streisand. Poczujemy czar muzycznego Wiednia, Paryża i Nowego Jorku.

17 lutego 2019
Złodziej
komedia
Cena: od 100 zł

Godz.16.00 i 19.00
ZŁODZIEJ to komedia jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów Erica Chappella w reżyserii Cezarego Żaka.

Dom za miastem, późny wieczór, gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Ale nie jest to zwyczajny opryszek. To złodziej sympatyczny, zagrany brawurowo przez Cezarego Żaka. Złodziej, który przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców. Złodziej z fantazją, psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. Ale czy jest to jedyny złodziej, który pojawi się na scenie? ZŁODZIEJ to komedia kryminalna, błyskotliwe żarty, brawurowe zwroty akcji i zaskakujący finał.

Obsada: 
Izabela KUNA
Renata DANCEWICZ
Cezary ŻAK
Rafał KRÓLIKOWSKI
Leszek LICHOTA

1 kwietnia, 17.30
OSY
OCH TEATR
Cena: od 75 zł

Z cyklu POZNAŃSKA PREMIERA GRUV ART zaprasza na znakomitą sztukę Iwana Wyrypajewa „Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie” w reżyserii autora.

Obsada: Magdalena Boczarska, Dariusz Chojnacki, Marcin Dorociński
Dwóch mężczyzn i jedna kobieta, nie wiedząc, co zrobić ze swoim życiem i jak poradzić sobie z absolutną samotnością we wszechświecie, ruszają w odważną i tragikomiczną podróż do świata splątanych relacji pomiędzy nimi samymi. Próbują znaleźć wyjście z sytuacji, w której normalne środki komunikacji zawodzą. Żeby uwolnić się od samotności i samooszustwa, bohaterowie sztuki podejmują szaloną próbę wyrwania się z pułapki czasu, bytu i własnego ja. Jest to jednocześnie i bardzo śmieszne, i niezwykle przejmujące. Jak zawsze w sztukach Wyrypajewa: bardzo śmiesznie, trochę smutno, trochę okrutnie i wreszcie trochę o tym, jaki jest sens życia.
Iwan Wyrypajew uważa OSY za swoją najlepszą sztukę. Po pierwsze, to bardzo śmieszna i błyskotliwa komedia na ważny temat, po drugie zaś, ma nietypową strukturę, w której zawiera się ukryty przed spojrzeniem widza kod. Zgodnie z zamierzeniem autora powinien on wpływać na percepcję odbiorcy – czynić ją świadomą i klarowną.

PRODUKCJA: DOM ARTYSTYCZNY WEDA
Współpraca: OCH-Teatr
Czas trwania: 80 minut, bez przerwy

5 kwietnia, g.20.00
Dorota Miśkiewicz: „Piano.pl”
koncert
Cena: od 99 zł

Wyjątkowy projekt, podczas którego na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz zaprezentuje się kilkunastu, wybitnych polskich pianistów trzech generacji. Podczas koncertów wystąpią m.in.: Andrzej Jagodziński, Krzysztof Herdzin, Leszek Możdżer i inni.

Dorota Miśkiewicz koncertem PIANO.PL składa hołd polskiej pianistyce. Fortepian to nasza specjalność, spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym – zauważa wokalistka. Jako, że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla nade wszystko dokonania pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i… improwizatorem!

Na koncert PIANO.PL składają się piosenki wykonane w kameralnych duetach z wybitnymi pianistami trzech generacji. Są to pianiści tworzący historię polskiego jazzu (m.in. Andrzej Jagodziński), młodsi artyści (m.in. Krzysztof Herdzin) oraz reprezentanci najmłodszej generacji (Piotr Orzechowski). Zaproszenie do koncertów i nagrania przyjęli także Bartłomiej Wąsik i Emilia Sitarz (Lutosławski Piano Duo reprezentujące muzykę poważną). Niektórym duetom towarzyszy znakomity Atom String Quartet.