13.10.2019, 17.00
Telewizja kłamie
komedia
Cena: od 120 zł

„Telewizja kłamie” to wybuchowa mieszanka teatru i kabaretu.
Występują:
Tamara Arciuch jako Ania Lawendowska
Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Wybisz
Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor
Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz.
Na scenie pojawią się też Krzysztof Zniemiec, Tomasz Karmel i Marcin Prochop…i publiczność jako telewidz, który może wybrać jaką telewizję chce oglądać w spektaklu. Aktorzy wcielając się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych pokazują nie tylko, co się dzieje na oczach telewidza, ale i to co się dzieje w telewizyjnym studiu po wyłączeniu kamer i zejściu z wizji. A do wyboru jest TVP, TVN, Polsat i TV Trwam. Widzowie spektaklu wreszcie będą mogą zobaczyć jak zachowują się gwiazdy znane ze szklanego ekranu, gdy telewizyjny uśmiech schodzi im z twarzy. Czy zbieżność nazwisk jest przypadkowa? Ocenicie Państwo sami. Autor spektaklu, Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni, gwarantuje, że popłaczecie się… ze śmiechu!!

16.10.2019, 17.30
Niespodzianka
TEATR KAMIENICA
Cena: od 100zł

Sztuka, której autorem jest Pierre Sauvil to widowiskowa i dynamiczna arcykomedia, przygotowana specjalnie na 10-lecie Teatru Kamienica. Spektakl w reżyserii Emiliana Kamińskiego w humorystyczny sposób obnaża wiele prawd dzisiejszych czasów. To sztuka z wyśmienitą obsadą, błyskotliwymi dialogami i… mnóstwem NIESPODZIANEK! 

Spełniony biznesmen i niespełniona aktorka. Piękni i bogaci właściciele dużej firmy żyją razem tylko z obawy o podział majątku. Kiedy w końcu Katarzyna (Joanna Liszowska) postanawia postawić wszystko na jedną kartę – zabrać swoją część pieniędzy, Filip (Sambor Czarnota) knuje plan jak w białych rękawiczkach pozbyć się małżonki. Gdy ona odkrywa niechlubne zamiary męża, decyduje się… pierwsza unieszkodliwić drania. Oboje, do brudnej roboty angażują biednego, samotnego sąsiada (Krzysztof Kiersznowski). Całej lawinie niespodziewanych sytuacji wtórują inni sąsiedzi – wścibska Janina Kapusta (Elżbieta Jarosik/Małgorzata Sadowska) i przemądrzały student Bożydar Satanowski (Krystian Kukułka).

Obsada i twórcy: 

  • Autor: Pierre Sauvil
  • Tytuł oryginału: La Surprise
  • Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
  • ReżyseriaEmilian Kamiński
  • Scenografia: Andrzej Lewczuk
  • Kostiumy: Agnieszka Prokopczuk
  • ObsadaJoanna Liszowska, Sambor Czarnota, Elżbieta Jarosik/Małgorzata Sadowska, , Krystian Kukułka, Krzysztof Kiersznowski
25.10.2019, 19.00
Bandonegro Tango Orquesta ¡Hola Astor!
koncert
Cena: od 50 zł

„Hola Astor” to prawdziwa rewolucja gatunku. Energetyczna, pasjonująca, rewolucyjna i fantazyjna – tak można opisać nową płytę zespołu Bandonegro, światowej klasy orkiestry Tango.
Niepowtarzalny pomysł muzyczny, wyczucie stylu i przede wszystkim pasja sprawiły, że grupa polskich muzyków podbija serca miłośników tanga na całym świecie. Ich muzyka to fuzja tanga z jazzowym i rockowym brzmieniem, spodoba się każdemu kto lubi choć jeden z tych gatunków muzycznych.
Bandonegro to kwartet stworzony z pasji do muzyki, miłości do tanga oraz wieloletniej przyjaźni czwórki muzyków: Michała Główki (bandoneon), Jakuba Czechowicza (skrzypce), Marka Doleckiego (fortepian) i Marcina Antkowiaka (kontrabas). Tym razem zespół zaprosił do projektu dwóch muzyków należących do czołówki polskiej sceny jazzowej – Dawid Kostka (gitara elektryczna) oraz Mateusza Brzostowskiego  (perkusja) i w takim składzie zagrają koncert w Poznaniu.
W programie znajdą się utwory Astora Piazzolli z lat 70 w nowych aranżach oraz autorskie kompozycje Bandonegro. Energiczna Zita, liryczne Romance del Diablo czy jazzowo-rockowa Bicicletta – porywają i czarują nas już od pierwszych dźwięków.
Poznański koncert będzie wyjątkowy, ponieważ muzyczną ucztę wzbogaci widowisko taneczne, stworzone przez Paulina Wycichowska. Artystka wykona zjawiskowe choreografie do wybranych utworów zespołu. Czeka nas ekscytujący muzycznie i wizualnie, niezapomniany wieczór!

Organizator:  GRUV ART

27.10.19, 19.00
Jazz Band Młynarski-Masecki
koncert
Cena: od 99 zł

Jazz Band Młynarski-Masecki wydaje drugą płytę. Tym razem artyści postanowili pójść o krok dalej i spełnić swoje wielkie marzenie o prawdziwej jazzowej orkiestrze. Do podstawowego składu, który liczył 7 osób, dodali sekcję skrzypiec oraz trąbki i puzony. W ten sposób powstał 17-sto osobowy zespół o dużo szerszej brzmieniowej palecie.

Płyta nosi tytuł piosenki Mariana Hemara „Płyta z zadrą w sercu”. Muzycy zapatrzeni w stare fotografie i zasłuchani w orkiestry polskie i amerykańskie, postanowili stworzyć świat, w którym II Wojna Światowa nie miała miejsca, a jazzbandy taneczne w Polsce nie przestają istnieć i grają czerpiąc ze wszelkich dobrodziejstw nowoczesności. Na płycie znajdą się utwory głównie z przełomu lat 30 i 40 ubiegłego wieku. Wszystkie to szlagiery polskie, dobrze znane w dawnych czasach, dziś nieco zapomniane. Marcin Masecki swoimi aranżacjami tchnął w piosenki kompletnie nowe życie, życie na miarę XXI wieku. Patronem duchowym tej płyty jest Zygmunt Karasiński – genialny kompozytor rozrywkowy polski przed i powojennej. Na płycie znajdą się trzy jego kompozycje. Historia maestro Karasińskiego będzie opisana w dodatku do płyty.

29.10.2019, 17.30 i 20.30
Ojciec
Teatr Ateneum
Cena: od 40 zł

Wielka rola Mariana Opani! Zapraszamy!
Tytułowa rola ojca pozwala Marianowi Opani zabłysnąć całą siłą swojego talentu, od komedianta, przez apodyktycznego i kłótliwego starca, energicznego mężczyznę, aż po bezradnego człowieka. To prawdziwy popis aktorstwa, wsparty znakomitymi rolami pozostałych aktorów, także epizodycznych. Czeka nas wyjątkowy wieczór! Zaplanuj go już dziś.

Obsada: Marian Opania, Magdalena Schejbal, Przemysław Bluszcz, Dariusz Wnuk, Paulina Gałązka, Paulina Kondrak
Bilety w cenie: parter 80zł, balkon 40zł
Bilety w cenie 15zł tylko dla seniorów do kupienia w CIK w Poznaniu

André (w roli tytułowej Marian Opania), wydaje się być ciągle w dobrej formie, jednak coraz częściej miewa kłopoty z pamięcią. To budzi niepokój najbliższych. Aby opóźnić postęp choroby jego córka Anna (Magdalena Schejbal) stara się zapewnić ojcu właściwą opiekę. Ale to nie utrata pamięci zdaje się być największym problemem André. Jego prawdziwą udręką jest widok rozpadającej się rodziny, zanik więzi, brak zrozumienia, społecznej empatii, wreszcie poczucia szczęścia i zwykłego zdrowego rozsądku. Kto w tej sytuacji zachowa się uczciwie, a kto ją zwyczajnie wykorzysta?
Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania
Organizatorzy prezentacji spektaklu w Poznaniu: Fundacja VOX ARTIS, Aula Artis, GRUV ART

 

11.11.19, 20.00
Scenariusz dla trzech aktorów
TEATR
Cena: od 120 zł

Niezapomniany seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipna gra prowadzona przez wybitnych aktorów z inteligentnym widzem.  Prezentujemy widowisko wypełnione improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu.

Mistrzowskie trio: Jan Peszek wraz z Mikołajem i Andrzejem Grabowskimi, zdradzając nieco ze swej prywatności, przeniosą Państwa w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby, „teatru w teatrze”, na pograniczu absurdu i rzeczywistości. To „aktorzy instrumentalni” – wyzwoleni z przymusu pełnienia roli referenta cudzych życiorysów, do jakiej przez ostatnie cztery stulecia zmuszał dominujący w Europie rodzaj teatru. Ich prywatne spory i dyskusje artystyczne, intymne pragnienia, pozy i „miny” teatralne, a także kłótnie o zawodowe pryncypia stały się pretekstem dla groteskowej wizji ograniczeń twórczości scenicznej i sądu nad współczesną kulturą.
To także nieco złośliwy, ale celny portret artystów. Ten wciąż aktualny sceniczny fenomen był wielokrotnie nagradzany i obrósł wręcz teatralną legendą. W ciągu lat zdobył grono wiernej publiczności, która wspomina go jako wyjątkowe przeżycie teatralne, wyróżniające się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich, niezrównanych w swoich popisach oraz zabawie formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.
Od premiery Scenariusza dla trzech aktorów w reżyserii Mikołaja Grabowskiego na deskach krakowskiego Teatru Scena STU minęło trzydzieści lat. Wyjątkowej okazji do zobaczenia w akcji mistrzów polskiej sceny przegapić po prostu nie można!

12.11.19, 19.00
Irena Santor
koncert
Cena: od 95 zł

Niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki, uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy, w tym roku obchodzi Diamentowy Jubileusz pracy. Z tej okazji Artystka wyrusza w wyjątkową trasę koncertową – JUBILEUSZ. Śpiewam, czyli jestem.
Kryształowo czysty głos, wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej artystkę ponadczasową. Znają Ją wszyscy, bez względu na wiek. Jej piosenki wciąż są aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą, która niezmiennie od lat  jak magnes przyciąga publiczność.
Irena Santor nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”.
Na jubileuszowych koncertach Ireny Santor zabrzmią niezapomniane przeboje, a także nowe piosenki, które już znalazły uznanie publiczności. Muzyczną podróż dopełnią opowieści i wspomnienia Ireny Santor.

Przed nami spotkanie z legendą polskiej sceny, wypełnione czułością dźwięków, melancholijnym urokiem oraz szczerymi emocjami, z których zrodziły się najwspanialsze kompozycje Artystki.

14.11.2019, 20.30
Mikromusic
Koncert
Cena: od 99 zł

Mikromusic z Dolnej Półki to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu. Szukając niecodziennych brzmień grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Czego nie umieli zrobić sami, kupili u lokalnych rzemieślników bądź znaleźli na targu staroci. Na koncercie można usłyszeć takie instrumenty jak gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psów, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Będzie też więcej śpiewania na głosy. Podczas jesiennej trasy zespół promuje nowe wydawnictwo pt. „Mikromusic z Dolnej Półki”

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop.W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do ich utworów otrzymały wyróżnienia na Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Oglądalność teledysków Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2019 r.

Zespół wystąpi w składzie:
Natalia Grosiak
Dawid Korbaczyński
Robert Szydło
Adam Lepka
Robert Jarmużek
Łukasz Sobolak