14.11.2019, 20.30
Mikromusic
Koncert
Cena: od 99 zł

Mikromusic z Dolnej Półki to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu. Szukając niecodziennych brzmień grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Czego nie umieli zrobić sami, kupili u lokalnych rzemieślników bądź znaleźli na targu staroci. Na koncercie można usłyszeć takie instrumenty jak gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psów, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Będzie też więcej śpiewania na głosy. Podczas jesiennej trasy zespół promuje nowe wydawnictwo pt. „Mikromusic z Dolnej Półki”

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop.W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do ich utworów otrzymały wyróżnienia na Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Oglądalność teledysków Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2019 r.

Zespół wystąpi w składzie:
Natalia Grosiak
Dawid Korbaczyński
Robert Szydło
Adam Lepka
Robert Jarmużek
Łukasz Sobolak

17.11.2019, 19.00
Julia Pietrucha FOLKit TOUR
koncert
Cena: od 69 zł

Zapraszamy na najnowszą trasę koncertową Julii Pietruchy. Artystka wystąpi ze zmienionym składem i na nowo zaaranżowanymi utworami.

„Na początku było ukulele. Jego dźwięki towarzyszyły mi podczas podróży, w smutku i radości, wypełniały ciszę i uzupełniały śpiewane przeze mnie melodie. Potem pojawiły się: piano, gitara, perkusja, skrzypce, kontrabas, mandolina, a na końcu puzon. Tak powstał zespół, z którym nagrałam dwie piękne płyty, podróżowałam po Polsce koncertując przez ostatnie 3 lata i zrozumiałam, że muzyka to moja pasja.
Ale przychodzi czas kiedy chce się wrócić do początków – poczuć na nowo ten dreszcz, który czuło się po raz pierwszy siedząc samotnie w pokoju, na dywanie, śpiewając dla samej siebie.
Folk it! Marzenia są po to by je spełniać. Z radością chciałam zaprosić Was na trasę koncertową, podczas której po cichu, na spokojnie, z oddechem, opowiemy na nowo historie zamknięte w utworach z płyt Parsley i Postcards From the Seaside”
– tak Julia Pietrucha zapowiada swoją najnowszą trasę pt. „ FOLK it! TOUR”.
Na scenie będą towarzyszyli jej multiinstrumentaliści, z którymi od nowa zaaranżowała znane dotychczas utwory.

Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój debiutancki album „Parsley” zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta zawiera 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele.
Kilka miesięcy po premierze pierwszej płyty Julia przeprowadziła się nad morze, które bardzo szybko stało się dla niej inspiracją do napisania utworów na drugi album „Postcards from the seaside”. Do już dobrze znanych nam instrumentów dołączyła mandolina i puzon. Julia Pietrucha od kilkunastu sezonów z sukcesem koncertuje po Polsce zarażając publiczność swoją energią oraz wyjątkowymi piosenkami.

25.11.19, 17.30 i 20.00
Nowy Jork. Prohibicja
TEATR ROMA
Cena: 140 zł

„Nowy Jork. Prohibicja” to muzyczna opowieść o narodzinach nowoczesnego świata, historia wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20. ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz, mafia i prohibicja.
To właśnie prohibicja dramatycznie podzieliła tamtejsze społeczeństwo i sprawiła, że American Dream zamienił się w nocny koszmar.

„Nowy Jork. Prohibicja” przygotował ten sam zespół realizatorów (produkcja Katarzyna Zielińska, scenariusz i reżyseria Łukasz Czuj, kierownictwo muzyczne Marcin Partyka, teksty songów Michał Chludziński, choreografia Paulina Andrzejewska), który przygotował bardzo dobrze przyjęte przez krytykę i publiczność spektakle muzyczne „Berlin, czwarta rano” oraz „Sofia de Magico”. W scenariuszu wykorzystane są zarówno autentyczne przeboje tamtych lat, jak i napisane specjalnie piosenki, nawiązujące do stylu epoki.

Nie jest to jednak wyłącznie podróż retro, lecz współczesne spojrzenie na tamte czasy i zabawa konwencją. W 20 songach poznajemy najważniejsze momenty historii Nowego Jorku w czasach prohibicji, odkrywamy świat nielegalnego biznesu, który napędzany przez mafię i gangsterów, rozwinął się w błyskawicznym tempie i zanurzamy się do wnętrza miasta grzechu. Ta opowieść staje się przewrotnym, popkulturowym moralitetem, w którym pytamy o szanse ocalenia przed zagładą. Czy miasto i jego mieszkańcy uwikłani w gęstą sieć ciemnych interesów, uwięzieni w pogoni za mrocznymi przedmiotami pożądania, jakimi stają się alkohol, pieniądz i władza, mają szansę na ocalenie? Czy miasto zginie, czy też odrodzi się i zmieni? Czy grzech okaże się ozdrowieńczą chorobą? Za tymi pytaniami kryją się lęki i wątpliwości dotyczące nas współcześnie.

OBSADA:
Katarzyna Zielińska
Ewa Konstancja Bułhak  // Magdalena Smalara
Kacper Kuszewski
Rafał Królikowski  // Marcin Przybylski

ZESPÓŁ MUZYCZNY:
Marcin Partyka – piano
Sebastian Feliciak – saksofon / klarnet
Daniel Orlikowski – trąbka
Piotr Filipowicz – kontrabas
Kuba Szydło – perkusja

* Spektakl dla widzów od lat 16.
** Czas trwania spektaklu – 1 godz. 30 min. (bez przerwy)

 

5.12.2019, 11.30 i 18.30
Oratorium Świąteczne „Do Betlejem”
koncert
Cena: od 65 zł

Filharmonia Futura zaprasza na świątecznie widowisko „Do Betlejem – Multimedialne Oratorium na Boże Narodzenie”. Oratorium to poetyckie teksty Leszka Aleksandra Moczulskiego (autora słów do Nieszporów Ludźmierskich), Jerzy Stuhr jako narrator (głos), urzekająca muzyka Mikołaja Blajdy (krakowskiego producenta muzycznego, dyrygenta i kompozytora).

Wyjątkowi wykonawcy: Sylwia Lorens, Anna Sokołowska, Michał Gasz, Orkiestra Filharmonii Futura oraz Chór Dziewczęcy Skowronki i Skowroneczki, przygotowanie Alicja Szeluga i  Julia Łynsza oraz Chór Akademicki UAM, przygotowanie Beata Bielska.

”Do Betlejem” to barwne, porywające widowisko opowiadające w przystępny i lekki sposób historię przyjścia na świat Dzieciątka Jezus. Propozycja krakowskiej, nowatorskiej Filharmonii Futura to połączenie tradycyjnej formy z nowoczesnymi rozwiązaniami scenicznymi. Projekcje filmowe i efekty świetlne znakomicie uzupełniają warstwę muzyczną. Widowisko ma charakter familijny i jest przeznaczone dla widzów w każdym wieku.

Czas trwania: 90 min.
Rezerwacje grupowe, informacje : +48 533 955 593,  filharmonia@filharmoniafutura.pl

 

11.12.2019, 20.00
SMOLIK / KEV FOX – THE ALL SAINTS TOUR
koncert
Cena: 85 zł

Cztery lata po wydaniu debiutu oraz dwa lata po wydaniu EP duet SMOLIK // KEV FOX wyrusza w ostatnią trasę koncertową, na której zagra zarówno utwory z pokrytego platyną debiutanckiego albumu jak i ze znakomitej, nagrywanej w Real World Studios  EP „Queen Of Hearts”.

Po tej trasie zespół skupia się na pracy studyjnej, by jak najszybciej zamknąć etap komponowania i produkcji kolejnego pełnowymiarowego albumu.