10.04, 17.30 i 20.00
Dziennik Przebudzenia
TEATR
Cena: od 15 zł

„Dziennik przebudzenia” to spektakl, w którym świetna proza Jerzego Pilcha spotyka się z wybitnym aktorstwem Adama Ferencego.
Choć dotyka tematów przykrych i ostatecznych, tryska poczuciem humoru, sarkazmem i ironią zachowując styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny i inteligentny. Nie jest to lament nad ciężką sytuacją człowieka chorego, ale bardziej obraz pojedynku z losem. Ferency słowami Pilcha ironicznie komentuje swą słabość i nieporadność, dostrzega humorystyczne strony tego, co go spotyka. A dzięki doskonałej grze aktora, idealne frazy Pilcha mogą stać się ważną dla każdego chwilą namysłu, refleksji i odkrycia nowych, po prostu innych barw codzienności. To zarazem lekcja pokory i cierpliwości i nabierania dystansu do tego co przynosi los. A humor z odpowiednią dawką autoironii pomaga kroczyć dalej na przekór wszystkiemu.

Adam Ferency nie często gości w Poznaniu. Zatem nie można przegapić szansy by zobaczyć tego znakomitego aktora na scenie, tym bardziej, że przemówi do nas prozą, wyjątkowo cenionego pisarza, Jerzego Pilcha!

Czas trwania: 70 minut (bez przerwy)

Scenariusz: Magda Kupryjanowicz
Reżyseri: Adama Ferencego
Obsada: Adam Ferency, Joanna Kosierkiewicz

Organizatorzy prezentacji spektaklu w Poznaniu: Fundacja VOX ARTIS, Gruv Art
Producent spektaklu:  Agencja Artystyczna CDN
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania

Ceny biletów:  80zł i 40zł oraz 15zł dla seniorów do kupienia tylko w CIM
Rezerwacja biletów: rezerwacja@gruv-art.com.pl lub tel. 61 847 11 15

1 kwietnia, 17.30
OSY
OCH TEATR
Cena: od 75 zł

Z cyklu POZNAŃSKA PREMIERA GRUV ART zaprasza na znakomitą sztukę Iwana Wyrypajewa „Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie” w reżyserii autora.

Obsada: Magdalena Boczarska, Dariusz Chojnacki, Marcin Dorociński
Dwóch mężczyzn i jedna kobieta, nie wiedząc, co zrobić ze swoim życiem i jak poradzić sobie z absolutną samotnością we wszechświecie, ruszają w odważną i tragikomiczną podróż do świata splątanych relacji pomiędzy nimi samymi. Próbują znaleźć wyjście z sytuacji, w której normalne środki komunikacji zawodzą. Żeby uwolnić się od samotności i samooszustwa, bohaterowie sztuki podejmują szaloną próbę wyrwania się z pułapki czasu, bytu i własnego ja. Jest to jednocześnie i bardzo śmieszne, i niezwykle przejmujące. Jak zawsze w sztukach Wyrypajewa: bardzo śmiesznie, trochę smutno, trochę okrutnie i wreszcie trochę o tym, jaki jest sens życia.
Iwan Wyrypajew uważa OSY za swoją najlepszą sztukę. Po pierwsze, to bardzo śmieszna i błyskotliwa komedia na ważny temat, po drugie zaś, ma nietypową strukturę, w której zawiera się ukryty przed spojrzeniem widza kod. Zgodnie z zamierzeniem autora powinien on wpływać na percepcję odbiorcy – czynić ją świadomą i klarowną.

PRODUKCJA: DOM ARTYSTYCZNY WEDA
Współpraca: OCH-Teatr
Czas trwania: 80 minut, bez przerwy

5 kwietnia, 20.00
Dorota Miśkiewicz: „Piano.pl”
koncert
Cena: od 99 zł

Wyjątkowy projekt, podczas którego na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz zaprezentuje się kilkunastu, wybitnych polskich pianistów trzech generacji. Podczas koncertów wystąpią m.in.: Andrzej Jagodziński, Krzysztof Herdzin, Leszek Możdżer i inni.

Dorota Miśkiewicz koncertem PIANO.PL składa hołd polskiej pianistyce. Fortepian to nasza specjalność, spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym – zauważa wokalistka. Jako, że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla nade wszystko dokonania pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i… improwizatorem!

Na koncert PIANO.PL składają się piosenki wykonane w kameralnych duetach z wybitnymi pianistami trzech generacji. Są to pianiści tworzący historię polskiego jazzu (m.in. Andrzej Jagodziński), młodsi artyści (m.in. Krzysztof Herdzin) oraz reprezentanci najmłodszej generacji (Piotr Orzechowski). Zaproszenie do koncertów i nagrania przyjęli także Bartłomiej Wąsik i Emilia Sitarz (Lutosławski Piano Duo reprezentujące muzykę poważną). Niektórym duetom towarzyszy znakomity Atom String Quartet.

6 kwietnia, 19.00
techno symfonicznie
koncert
Cena: od 40 zł

 

Po epickiej pierwszej edycji w wykonaniu Weiss Video Orchestra, czas na kolejny krok! Tym razem w akompaniamencie orkiestry swoje utwory zaprezentuje Qlhead!
Autor nie tylko muzyki techno ale i ambientów czy IDM. Tworzył muzykę do filmów, współpracował m.in. z Michałem Kowalonkiem (Snowman / Myslovitz), UFly, Ryba and the Witches czy Gabrielem Fleszarem. Bardzo nas cieszy, że podjął się rzuconemu mu przez nas wyzwaniu!
Ideą wydarzenia jest połączenie dwóch światów muzyki – surowego, industrialnego techno z łagodnym, harmonijnym światem smyczków i klarnetów. Wszystko zaserwowane zostanie w murach doskonałej akustycznie Auli Artis, w połączeniu z grą świateł, laserów i wizualizacji.

Line up: QLHEAD & Orkiestra
Support: Hum’drum liveband
Presale: https://bit.ly/2MCkcG6
Partnerzy:
muno.pl Biletomat.pl – bilety online Freshmag Elektrowkręta Revive Tylko Polskie Techno
TVP 3 Poznań WTK Wake & Rave
After: The Meaning Of Rave @ Schron