25 maja, 20.00
Chór Czarownic
koncert
Cena: od 40 zł

„Występ chóru to spektakularna, gniewna klątwa rzucona na patriarchat (…) Podczas występów chóru publiczność spontanicznie wstaje i przyłącza się do śpiewu. Towarzyszą temu niezwykle intensywne emocje: poczucie wspólnoty, jednocześnie groza i nadzieja.” – Agnieszka Graff, pisarka
„Te kobiety wręcz wbiły widownię w ziemię! Ale mają moc” – PPA we Wrocławiu
„Chór Czarownic już zmienia Polskę” – Adam Wajrak, ekolog, dziennikarz

Historia Chóru:
Inspiracja do jego powstania była historia pierwszej kobiety w Polsce, na poznańskim Chwaliszewie oskarżonej o czary i spalonej na stosie.
W skład wchodzi zespół wokalny składający się z ok.30 kobiet różnych zawodów, wieku i światopoglądów a akompaniuje im awangardowi muzycy. Na scenie jest wiele oryginalnych instrumentów na których grają chórzystki.

Chór Czarownic śpiewa głośno, gniewnie, punkowo, z energią ale także z refleksją, autoironia i ponadczasowa mądrością. Występ zbudza wśród widzów najwyższe emocje. Literacko to opowieść z punktu widzenia kobiet i ich skomplikowanych relacji ze współczesnym światem. Ta historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne leki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie.

Ze sceny płyną pieśni czułe, intymne, szczere, domowe oraz gwałtowne i buntownicze.
Ten projekt to nie tylko wydarzenie artystyczne – to także manifest filozoficzny.

Chór Czarownic wystąpił już w wielu znaczących miejscach – na Forum Przyszłości Kultury w Teatrze Powszechnym w Warszawie, na Festiwalu Spoiwa Kultury w Szczecinie, na Festiwalu Sztuki Współczesnej w Białymstoku, na Festiwalu Rockowym w Jarocinie, na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, w Teatrze Polskim w Poznaniu i Kongresie Kobiet w Poznaniu.

28 maja, 20.00
Kiedy Kota nie ma
Teatr Capitol
Cena: od 100 zł

„Kiedy kota nie ma…” istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie Widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli.

Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu ??? Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak ów próbuje dotrzymać kroku szwagrowi seksoholikowi? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem? Oraz czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? – odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące! Jedyne przewidywalne tego wieczoru, to ponad 2 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez!

Obsada:
Katarzyna SKRZYNECKA / Viola ARLAK
Anna GORNOSTAJ / Maja BAREŁKOWSKA / Cynthia KASZYŃSKA
Jacek LENARTOWICZ / Piotr CYRWUS
Wojciech WYSOCKI / Piotr ZELT
Zofia ZBOROWSKA / Aleksandra GRZELAK
Marta WIERZBICKA / Aneta ZAJĄC / Maria DEJMEK
Reżyseria: Andrzej Rozhin

Czas trwania: 160 minut z przerwą

29.10.2019, 17.30 i 20.30
Ojciec
Teatr Ateneum
Cena: od 40 zł

Wielka rola Mariana Opani! Zapraszamy!
Tytułowa rola ojca pozwala Marianowi Opani zabłysnąć całą siłą swojego talentu, od komedianta, przez apodyktycznego i kłótliwego starca, energicznego mężczyznę, aż po bezradnego człowieka. To prawdziwy popis aktorstwa, wsparty znakomitymi rolami pozostałych aktorów, także epizodycznych. Czeka nas wyjątkowy wieczór! Zaplanuj go już dziś.

Obsada: Marian Opania, Magdalena Schejbal, Przemysław Bluszcz, Dariusz Wnuk, Paulina Gałązka, Paulina Kondrak
Bilety w cenie: parter 80zł, balkon 40zł
Bilety w cenie 15zł tylko dla seniorów do kupienia w CIK w Poznaniu

André (w roli tytułowej Marian Opania), wydaje się być ciągle w dobrej formie, jednak coraz częściej miewa kłopoty z pamięcią. To budzi niepokój najbliższych. Aby opóźnić postęp choroby jego córka Anna (Magdalena Schejbal) stara się zapewnić ojcu właściwą opiekę. Ale to nie utrata pamięci zdaje się być największym problemem André. Jego prawdziwą udręką jest widok rozpadającej się rodziny, zanik więzi, brak zrozumienia, społecznej empatii, wreszcie poczucia szczęścia i zwykłego zdrowego rozsądku. Kto w tej sytuacji zachowa się uczciwie, a kto ją zwyczajnie wykorzysta?
Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania
Organizatorzy prezentacji spektaklu w Poznaniu: Fundacja VOX ARTIS, Aula Artis, GRUV ART