5.12.2019, 11.30 i 18.30
Oratorium Świąteczne „Do Betlejem”
koncert
Cena: od 65 zł

Filharmonia Futura zaprasza na świątecznie widowisko „Do Betlejem – Multimedialne Oratorium na Boże Narodzenie”. Oratorium to poetyckie teksty Leszka Aleksandra Moczulskiego (autora słów do Nieszporów Ludźmierskich), Jerzy Stuhr jako narrator (głos), urzekająca muzyka Mikołaja Blajdy (krakowskiego producenta muzycznego, dyrygenta i kompozytora).

Wyjątkowi wykonawcy: Sylwia Lorens, Anna Sokołowska, Michał Gasz, Orkiestra Filharmonii Futura oraz Chór Dziewczęcy Skowronki i Skowroneczki, przygotowanie Alicja Szeluga i  Julia Łynsza oraz Chór Akademicki UAM, przygotowanie Beata Bielska.

”Do Betlejem” to barwne, porywające widowisko opowiadające w przystępny i lekki sposób historię przyjścia na świat Dzieciątka Jezus. Propozycja krakowskiej, nowatorskiej Filharmonii Futura to połączenie tradycyjnej formy z nowoczesnymi rozwiązaniami scenicznymi. Projekcje filmowe i efekty świetlne znakomicie uzupełniają warstwę muzyczną. Widowisko ma charakter familijny i jest przeznaczone dla widzów w każdym wieku.

Czas trwania: 90 min.
Rezerwacje grupowe, informacje : +48 533 955 593,  filharmonia@filharmoniafutura.pl

 

11.12.2019, 20.00
SMOLIK / KEV FOX – THE ALL SAINTS TOUR
koncert
Cena: 85 zł

Cztery lata po wydaniu debiutu oraz dwa lata po wydaniu EP duet SMOLIK // KEV FOX wyrusza w ostatnią trasę koncertową, na której zagra zarówno utwory z pokrytego platyną debiutanckiego albumu jak i ze znakomitej, nagrywanej w Real World Studios  EP „Queen Of Hearts”.

Po tej trasie zespół skupia się na pracy studyjnej, by jak najszybciej zamknąć etap komponowania i produkcji kolejnego pełnowymiarowego albumu.

13.12.2019, 19.00
Inni ludzie
TR Warszawa
Cena: od 50 zł

Spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny oparty jest na hiphopowym poemacie Doroty Masłowskiej, jednej z najważniejszych polskich pisarek młodego pokolenia, znanej z bestsellerów „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”  i „Paw królowej” oraz głośnych dramatów „Między nami dobrze jest” i „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”.

Miejscem akcji, a zarazem zbiorowym bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa; pogrążona w smogu i depresji metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i emigrantów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces.
Przewodnikiem po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil, chłopak z warszawskiego Grochowa, który dorabia sprzedażą narkotyków i marzy o karierze hiphopowca. Razem z nim wyruszamy w podróż w głąb miasta, konfrontując się z różnymi środowiskami i społecznymi klasami, od celebrytów po parkingowych meneli i od lokatorów śródmiejskich apartamentów po mieszkańców peryferyjnych blokowisk. Luksusowe samochody i wagony tramwajowe, siłownie i sieciowe sklepy, centra handlowe i nocne kluby – wszędzie toczy się bezwzględna walka o uwagę, miłość i akceptację.

„Inni ludzie” to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji, opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych: Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację.

Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery?
Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć Innych – tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust?
Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do Internetu?

Spektakl ma charakter partycypacyjny, zrealizował go kolektyw, w skład którego weszli m.in. aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo. Kilkadziesiąt mieszkańców i mieszkanek Warszawy z różnych środowisk użyczyło swoich wizerunków i głosów do nagrań audio i wideo, wykorzystanych w przedstawieniu.

14.12.19, 18.00
Gala Gwiazda na Gwiazdkę
koncert
Cena: 150 zł

Stanisław Soyka, Krzysztof Iwaneczko, Kasia Wilk, Kamil Baleja – to X Gala Charytatywna Gwiazda na Gwiazdkę!

Zapraszamy na ten wyjątkowy koncert polskich artystów, pełen muzycznych niespodzianek i absolutnie unikalnych wykonań. Koncert poprowadzi Kamil Baleja.

30.01.2020, 19.00
Krystyna Prońko
Koncert
Cena: 100 zł

Zapraszamy na koncert legendarnej polskiej wokalistki Krystyny Prońko. 

Krystyna Prońko jest wielokrotna laureatką Festiwalu Opolskiego. Brała udział jako gość w Festiwalu w Sopocie, w Festiwalu Jazz Jamboree , a także w wielu festiwalach i koncertowych trasach zagranicznych. W swym dorobku ma niezaprzeczalne polskie hity – „Deszcz w Cisnej”, „Niech moje serce kołysze ciebie do snu”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy” ,„Psalm stojących w kolejce” czy „Papierowe ptaki”.

Jej dyskografia obejmuje zarówno LP, CD jak i DVD w tym trzy złote płyty LP („Kolęda Nocka”1981- Pronit SLP 4017, Krystyna Prońko 1983-Pronit M004), Albo inaczej ( Alkopoligamia ALK 18). Z równa łatwością śpiewa pop jak i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Na pytanie „jak by określiła tę muzykę, którą wykonuje”- odpowiada…”ani to pop, ani rock, ani to jazz, ani piosenka literacka. Moje śpiewanie i piosenki to po prostu współczesna muzyka rozrywkowa. A jeśli ktoś koniecznie chce to szufladkować, to niech nazywa to –styl ”jazzy”( nie mylić z jazz ’em) Krystyny Prońko.”
Obecnie pracuje z lub pięcioosobowym zespołem muzyków w TRIO lub w Duecie z pianistą, często występuje z recitalami w których towarzyszy jej Big Band.