11 listopada 2017
Chór Czarownic
Koncert
Cena: 35 zł

Dzień Niepodległości z Chórem Czarownic!  Koncert, godz. 19.00 

CHÓR CZAROWNIC to koncert – performance muzyczny śpiewających kobiet, którym towarzyszą muzycy grający na żywo z punkowo-awangardowym brzmieniem. Chórzystki śpiewają oraz grają na specjalnie zbudowanych instrumentach. Są w różnym wieku, należą do różnych pokoleń, wykonują różne zawody, są córkami, żonami, kochankami, matkami i babciami. Łączy je punkowa energia i chęć zabrania głosu w ważnych dla kobiet sprawach.

Teksty wyśpiewane przez chórzystki są pełne energii, gniewu, refleksji, ale i autoironii, sarkazmu. Pieśni o codziennym zmaganiu się z życiem, swoim ciałem, oczekiwaniami społeczeństwa, ambicjami, auto opresją i przemocą. Dotykają uniwersalnych relacji rodzinnych i międzyludzkich. To szczera opowieść o współczesnym społeczeństwie z punktu widzenia kobiety.

Chór Czarownic zagrał dotychczas na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na festiwalu Bliscy Nieznajomi w Poznaniu, w Teatrze Polskim w Poznaniu, na Festiwalu Rockowym w Jarocinie, na Festiwalu Spoiwa Kultury w Szczecinie i na Kongresie Kobiet w Poznaniu gdzie spotkał się z entuzjastycznym odbiorem kilkutysięcznej widowni.

Idea projektu: Ewa Łowżył
Słowa: Malina Prześluga
Kompozycja: Zbyszek Łowżył

 

16-18 listopada 2017
NOSTALGIA FESTIVAL POZNAŃ
koncerty
Cena: wstęp wolny

Jubileuszowa, 10. edycja Nostalgia Festival Poznań poświęcona jest tematowi pieśni — dawnej, współczesnej, własnej i cudzej — „Pieśni wspólnej”. Idea festiwalu zrodziła się z pragnienia dotarcia do esencji śpiewu – prawdziwej energii, która powstaje między ludźmi, kiedy spotykają się i jednoczą w muzyce.

W programie dwa wieczory koncertowe w Auli Artis z muzyką Pawła Mykietyna, Bardo oraz Johna Pottera z Amores Pasados. Zaczynamy prezentacją „Sonetów Szekspira” i „Wyliczanki” Pawła Mykietyna, następnie nowy projekt – Bardo – duetu Barbary Kingi Majewskiej i Bartłomieja Wąsika z premierą „Songs” i na koniec renesansowe brzmienia Johna Pottera i „Alternative History” w aranżacjach m.in. Stinga, basisty Led Zeppelin John Paul Jonesa czy Tony’ego Banksa, klawiszowca Genesis.

Bezpłatne wejściówki na koncerty będą dostępne w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka 44 od 30 października.
Peny program festiwalu dostępny na:  www.nostalgiafestival.pl

Tę edycję, jak i wszystkie kolejne Organizatorzy dedykują miłośnikowi sztuki, mecenasowi kultury, przyjacielowi – Doktorowi Janowi Kulczykowi. Nostalgia Festival Poznań wspiera ruch Kultura Niepodległa.

19 listopada 2017
Harlem Gospel Choir sings Adele
koncert
Cena: od 125 zł

Inspirująca moc muzyki, najmocniejsze czarne wokale i bardzo entuzjastyczne widowisko! Najsłynniejszy na świecie chór GOSPEL rusza w kolejne tournée z zupełnie nowym repertuarem, który powstał na cześć najcenniejszego głosu w przemyśle muzycznym – ADELE.

Tegoroczna trasa będzie wyjątkowa – po raz pierwszy usłyszymy największe hity jednej z najlepszych wokalistek świata w nowej odsłonie: Rolling In The DeepSomeone Like YouHelloSkyfall czy Set Fire To The Rain. Artyści wykonają również klasyki soulowe, jazzowe i bluesowe tak wielkich gwiazd jak Billie Holiday, Ray Charles, James Brown, Ella Fitzgerald, czy Stevie Wonder. To trzeba usłyszeć na żywo!

Harlem Gospel Choir współpracował z takimi gwiazdami jak B.B. King, Bono, Diana Ross, Gorillaz, Andre Rieu, Keith Richards, Damon Albarn, Pharrell Williams i wieloma innymi. Wystąpili także dla trzech Prezydentów (Baraka Obamy, Jimmiego Cartera i Nelsona Mandeli) oraz dwóch papieży (Jana Pawła II i Benedykta XVI). W nagrodę za dokonania na rzecz kultury i działalności charytatywnej, burmistrz Nowego Jorku – Michael Bloomberg ogłosił oficjalnie dzień 15 stycznia Dniem Harlem Gospel Choir.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00

29 listopada 2017
Skacząc w wiarę. Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim
Malta Festival
Cena: wstęp wolny

W imieniu Festiwalu Malta zapraszamy na cykl rozmów, których gospodarzem jest Dominikanin, Ojciec Tomasz Dostatni. Co miesiąc, od października 2017 do maja 2018 odbywają się spotkania z artystami, filozofami i duchownymi. W Auli Artis spotkamy się z ks. Adamem Bonieckim.

Godz. 18.00, Aula Artis 

Tematem spotkania będzie relacja wierzących i niewierzących. Czym jest „wiara i niewiara” w życiu Polaków? Czy polski katolik rozumie niewierzącego, i czy uznaje jego prawo do niewiary? Jak wierzący i niewierzący ze sobą rozmawiają? O sytuacji i kondycji duchowej Polaków tych wierzących i tych niewierzących porozmawiamy z ks. Adamem Bonieckim – marianinem, twórcą i redaktorem naczelnym polskiego wydania dziennika „L’Osservatore Romano” (1979–1991), redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego” (1999–2011), obecnie jego redaktorem seniorem. Ks. Adam Boniecki opublikował m.in. Rozmowy niedokończone (1974), Kościół w świecie zmieniającej się kultury (2002), Lepiej palić fajkę niż czarownice (2011), Zakaz palenia (2014), Powroty z bezdroży Notatki na marginesach Biblii(2017).

3 grudnia 2017
Szalone nożyczki
Teatr Ino chichrać
Cena: od 45 zł

Szalone nożyczki, godz. 19.00

Niebanalna sztuka komediowa autorstwa Paula Pörtnera, wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako najdłużej grane przedstawienie w Stanach Zjednoczonych. Ta brawurowa komedia doczekała się realizacji ponad 50 000 spektakli w teatrach na całym świecie, a przez ponad trzydzieści lat od premiery w Bostonie obejrzało ją blisko 11 000 000 widzów!

Mieszkająca nad salonem fryzjerskim, światowej klasy pianistka Izabela Czerny zostaje zamordowana w tajemniczych okolicznościach. W salonie rozpoczyna się dochodzenie… Kto zabił?

Szalone nożyczki to wybuchowa mieszanka komedii i kryminału, angażująca publiczność wcielającą się w rolę „detektywów w fotelach”. Spektakl bawi do łez innymi poszlakami, różnymi wskazówkami i niespodziewanymi zwrotami akcji, co sprawia, że warto podejmować się rozwiązania tej prześmiesznej i intrygującej zagadki więcej niż tylko jeden raz.

Spektakl Szalone nożyczki opracowany został przez zespół Fundacji Ino chichrać – poznańskiej fundacji teatralnej i jest przedstawieniem inauguracyjnym nowo powstałego Teatru Ino chichrać – pierwszej poznańskiej sceny komediowej: www.facebook.com/teatrinochichrac.

Obsada: Katarzyna Bujakiewicz – gościnne użyczenie głosu, Teresa Kwiatkowska – Helena D., Anna Langner – Barbara M., Artur Paczesny – Antoni C., Wojciech Kalwat – Edward W., Michał Kaleta – Jacek K., Wiesław Zanowicz – Wiesław W., Zgromadzona publiczność Teatru Ino chichrać – świadkowie
Czas trwania: ok. 135 minut, jedna przerwa.
Spektakl przeznaczony dla widzów od 12. roku życia.

16 i 17 grudnia
Czterdzieści
Polski Teatr Tańca
Cena: od 20 zł

„Czterdzieści”, 16 i 17 grudnia, godz. 20.00

Mówią, że życie jest jak książka. Ale życie nie jest książką. Życie jest zapisane na tysiącach luźnych kartek. Możesz opowiedzieć historię, owszem, możesz nawet stwierdzić, że ta historia jest prawdziwa, lecz – doprawdy – wszystko to jest jedynie kwestią wyboru, decyzji, które strony ułożyć i w jakim porządku. Nasza opowieść jest właśnie taka. (Jo Strømgren)

Spektakl Polskiego Teatru Tańca śledzi życiową podróż głównej bohaterki i jednocześnie rodzaj wiecznej wędrówki społeczeństw i krajów. Podczas tej podróży przez chaotyczną Europę protagonistce udaje się wypracować kompromis między własnymi ambicjami a okolicznościami, z którymi musi się zmierzyć.

Wiele warstw przedstawienia portretuje nie tylko indywidualne poszukiwania konkretnego człowieka, lecz staje się także synonimem pewnej podróży kraju i zespołu Teatru Tańca. Polska przeszła radykalne zmiany w ciągu ostatnich czterdziestu lat, jakie są jej perspektywy? Jako dzieło sztuki, przedstawienie to nie zagłębia się w fakty i sylwetki. Fikcyjny punkt widzenia, nawet z perspektywy obcego, może równie dobrze zapewnić dystans niezbędny do komunikacji na wspólnym poziomie. Przecież nawet prawda nigdy nie jest do końca prawdą, wszystko jest kwestią detali, na które chce się położyć nacisk, zignorować je lub wyolbrzymić.

Reżyseria, choreografia, scenografia i teksty: Jo Strømgren
Produkcja: Polski Teatr Tańca, Jo Strømgren Kompani

Bilety na 16 grudnia: https://www.bilety24.pl/teatr/czterdziesci-30217?id=175068
Bilety na 17 grudnia: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-czterdziesci-30217?id=175069