30.01.2020, 19.00
Krystyna Prońko
Koncert
Cena: 100 zł

Zapraszamy na koncert legendarnej polskiej wokalistki Krystyny Prońko. 

Krystyna Prońko jest wielokrotna laureatką Festiwalu Opolskiego. Brała udział jako gość w Festiwalu w Sopocie, w Festiwalu Jazz Jamboree , a także w wielu festiwalach i koncertowych trasach zagranicznych. W swym dorobku ma niezaprzeczalne polskie hity – „Deszcz w Cisnej”, „Niech moje serce kołysze ciebie do snu”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy” ,„Psalm stojących w kolejce” czy „Papierowe ptaki”.

Jej dyskografia obejmuje zarówno LP, CD jak i DVD w tym trzy złote płyty LP („Kolęda Nocka”1981- Pronit SLP 4017, Krystyna Prońko 1983-Pronit M004), Albo inaczej ( Alkopoligamia ALK 18). Z równa łatwością śpiewa pop jak i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Na pytanie „jak by określiła tę muzykę, którą wykonuje”- odpowiada…”ani to pop, ani rock, ani to jazz, ani piosenka literacka. Moje śpiewanie i piosenki to po prostu współczesna muzyka rozrywkowa. A jeśli ktoś koniecznie chce to szufladkować, to niech nazywa to –styl ”jazzy”( nie mylić z jazz ’em) Krystyny Prońko.”
Obecnie pracuje z lub pięcioosobowym zespołem muzyków w TRIO lub w Duecie z pianistą, często występuje z recitalami w których towarzyszy jej Big Band.

31.01.2020, 17.00 i 20.00
Serca na odwyku
spektakl
Cena: od 60 zł

Serca na odwyku to broadwayowski hit komediowy, napisany przez autora scenariusza filmu „Tootsie” z Dustinem Hofmanem.

Opowiada historię małżeństwa z długim stażem, w życie którego wkradła się rutyna i nuda. Druga para to sąsiedzi – „kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością„, którzy niczego już nie oczekują od życia. Bohaterowie jednak w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno, że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście wbrew stereotypom i konwenansom.
Serca na odwyku to komedia, która poruszając skomplikowane relacje damsko-męskie, obfituje w niezwykle zabawne sytuacje i dialogi.

Aktorzy tego spektaklu to genialni artyści komediowi, grający w wielu hitach teatralnych i filmowych: Cezary ŻakKatarzyna Żak, Hanna Śleszyńska, Michał Piela.

2.02.2020, 16.00 i 19.15
Przygoda z ogrodnikiem
Teatr Imka
Cena: od 75 zł

 

Wyrafinowany humor, chwile refleksji i wyśmienita obsada – zapraszamy na spektakl Przygoda z ogrodnikiem

Przygoda z ogrodnikiem” to czarna komedia z zaskakującą puentą. Jej autorem jest wybitny kanadyjski autor Norm Foster znany polskiemu widzowi z takich hitów scenicznych jak: „Między Łóżkami„, „Ostra Jazda„, „Old Love„, czy „Randka w Ciemno na dwie pary„.
Para aktorów – Państwo Dzicy, po latach pracy w teatrze, porzucają ambicje i mizerne życie aktorów teatru objazdowego. Zostają ekspertami od samodoskonalenia osobowości i jeżdżą po świecie z szkoleniami motywacyjnymi. Kiedy są na szczycie kariery ich małżeństwo powoli się rozpada. Jaki udział ma w tym tytułowy ogrodnik Państwa Dzikich? – dowiecie się na spektaklu!

Obsada: Anna Mucha, Agnieszka Włodarczyk, Katarzyna Cichopek/Anna Oberc, Michał Sitarski, Bogdan Kalus/Sylwester Maciejewski, Artur Krajewski/Bartek Żukowski

Scenariusz: Norm Foster (Kanada)
Reżyseria i tłumaczenie: Mirosław Połatyński
Kostiumy: Aneta Suskiewicz
Scenografia: Witold Stefaniak

14.02.2020, 19.00
Frida. Życie Sztuka Rewolucja
TEATR
Cena: od 50 zł

Pierwszy polski tekst dramaturgiczny inspirowany życiem i twórczością Fridy Kahlo, którego uroczysta prapremiera odbyła się w Warszawie w październiku 2017 roku, w związku ze 110 rocznicą urodzin malarki obchodzoną w Polsce i na świecie.

Mulitimedialne widowisko pod Honorowym Patronatem Ambasady Meksyku w Polsce, zostało gorąco przyjęte przez publiczność na wielu festiwalach teatralnych. W tytułowej roli występuje aktorka i malarka MARTYNA KLISZEWSKA- absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie oraz wydziału malarstwa ASP w Łodzi. Komitet Honorowy nad przedstawieniem tworzą wybitni polscy artyści malarze- EDWARD DWURNIK, RAFAŁ OLBIŃSKI oraz popularyzator sztuki meksykańskiej w Polsce MAREK KELLER.

Wyjątkowy wizualnie spektakl z fantastyczną muzyką i niezwykłymi obrazami porusza widzów zadając pytania dotyczące sztuki, miejsca kobiet w historii sztuki, a także sensu tworzenia i wpływu życia na twórczość artysty, dostarczając wielu emocji i wzruszeń.

20.03.2020, 17.15 i 20.15
Wiesz, że wiem
spektakl
Cena: od 75 zł
Zastanawialiście się kiedyś, co sądzą o was przyjaciele? Wydaje się wam, że możecie sobie wszystko powiedzieć? Myślicie, że nie macie przed sobą nic do ukrycia? Możecie się mocno rozczarować. Niestety, prawda bywa bolesna.
Jednak nie ma co załamywać rąk. Zamiast ronić łzy, można zabawić się kosztem naszych – nie do końca serdecznych – przyjaciół. Oni się zaczerwienią, zestresują i spocą, a gdy już atmosfera będzie niebywale gorąca i emocje sięgną zenitu, to zapytacie ich: „Wiecie, że wiemy?”. Ich miny – bezcenne. To ryzykowna i niebezpieczna gra, ale warta swojej ceny. Jak to mówią – kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! Zemsta może być naprawdę słodka.
Przekonali się o tym Patrycja, Piotr, Alicja i Karol – bohaterowie spektaklu „Wiesz, że wiem”. Umówili się na wspólną kolację, na której miało być jak zawsze przy takich okazjach – miło i sympatycznie. Pech chciał, że przed spotkaniem przez przypadek jedni dowiedzieli się, co ci drudzy o nich naprawdę myślą. No i nie było ani miło, ani sympatycznie…
Znakomita komedia z plejadą polskich gwiazd (Leszek Lichota, Magdalena Stużyńska/ Ilona Wrońska, Michał Czernecki/Przemysław Sadowski, Magdalena Lamparska/Anna Oberc) nie tylko bawi, ale też sporo mówi o relacjach międzyludzkich. No i przestrzega – lepiej być szczerym niż miłym, bo kłamstwo ma bardzo krótkie nogi.
23.03.2020, 17.30
Kolacja dla głupca
Teatr
Cena: od 80 zł

Legendarna komedia w nowej, gwiazdorskiej obsadzie, w reżyserii Cezarego Żaka. 
Wystąpią: Cezary, Żak, Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha, Witold Dębicki i Michał Zieliński.

Tytułowa „kolacja dla głupca” ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera.

Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje, niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl. W komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady

KOLACJA DLA GŁUPCA – to światowy hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych teatrów! To znakomita gra aktorska, wartka, zabawna akcja i zaskakujący finał.