15 stycznia 2018
Szalone nożyczki
Teatr Ino chichrać
Cena: od 45 zł

Szalone nożyczki, godz. 19.00

Niebanalna sztuka komediowa autorstwa Paula Pörtnera, wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako najdłużej grane przedstawienie w Stanach Zjednoczonych. Ta brawurowa komedia doczekała się realizacji ponad 50 000 spektakli w teatrach na całym świecie, a przez ponad trzydzieści lat od premiery w Bostonie obejrzało ją blisko 11 000 000 widzów!

Mieszkająca nad salonem fryzjerskim, światowej klasy pianistka Izabela Czerny zostaje zamordowana w tajemniczych okolicznościach. W salonie rozpoczyna się dochodzenie… Kto zabił?

Szalone nożyczki to wybuchowa mieszanka komedii i kryminału, angażująca publiczność wcielającą się w rolę „detektywów w fotelach”. Spektakl bawi do łez innymi poszlakami, różnymi wskazówkami i niespodziewanymi zwrotami akcji, co sprawia, że warto podejmować się rozwiązania tej prześmiesznej i intrygującej zagadki więcej niż tylko jeden raz.

Spektakl Szalone nożyczki opracowany został przez zespół Fundacji Ino chichrać – poznańskiej fundacji teatralnej i jest przedstawieniem inauguracyjnym nowo powstałego Teatru Ino chichrać – pierwszej poznańskiej sceny komediowej: www.facebook.com/teatrinochichrac.

Obsada: Katarzyna Bujakiewicz – gościnne użyczenie głosu, Teresa Kwiatkowska – Helena D., Anna Langner – Barbara M., Artur Paczesny – Antoni C., Wojciech Kalwat – Edward W., Michał Kaleta – Jacek K., Wiesław Zanowicz – Wiesław W., Zgromadzona publiczność Teatru Ino chichrać – świadkowie
Czas trwania: ok. 135 minut, jedna przerwa.
Spektakl przeznaczony dla widzów od 12. roku życia.

22 stycznia 2018
Skacząc w wiarę. Spotkanie z Zenonem Laskowikiem
Malta Festival
Cena: wstęp wolny

Godz. 18.00 – 19.30, Aula Artis
W imieniu Festiwalu Malta zapraszamy na cykl rozmów, których gospodarzem jest Dominikanin, Ojciec Tomasz Dostatni.
Co miesiąc, od października 2017 do maja 2018 odbywają się spotkania z artystami, filozofami i duchownymi. Tym razem gościem spotkania będzie Zenon Laskowik – polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, listonosz, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu „Tey” w Poznaniu, dyrektor artystyczny Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. – Zenon Laskowik.

Wstęp jest wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

O kondycji duchowej Polaków, o zaangażowaniu w świat, o wrażliwości, międzyludzkiej solidarności i konieczności dialogu rozmawiać będziemy podczas najbliższych spotkań w ramach cyklu debat „Skacząc w wiarę”, których gospodarzem jest dominikanin, Ojciec Tomasz Dostatni. Do tej pory gośćmi spotkań byli Olga Tokarczuk, ks. Adam Boniecki i Agnieszka Holland.
Debaty są wprowadzeniem do Idiomu „Skok w wiarę”, który będzie wiodącym tematem Malta Festival Poznań. Jego program przygotują Grace Ellen Barkey, Jan Lauwers i Maarten Seghers z belgijskiego kolektywu Needcompany.
Tematem Idiomu „Skok w wiarę”, głównej części programowej 28. edycji Malta Festival Poznań jest ludzka potrzeba duchowości i sposoby jej realizowania. Religie i proponowane przez nią koncepcje Boga są jedną z odpowiedzi na tę potrzebę, ale nie jedyną. Interesuje nas więc to, za czym człowiek się opowiada, co ustanawia jego system wartości, gdzie lokuje sens.
Spotkanie z Zenonem Laskowikiem będzie rejestrowane i dostępne na kanale YouTube.

28 lutego 2018
Fredro dla dorosłych – mężów i żon
Teatr 6. piętro
Cena: 150 zł

Fredro dla dorosłych – mężów i żon, godz. 17.30 i 20.30 //  135 minut, 1 przerwa
Inteligentna zabawa z teatralną tradycją. Opowiadana z żywiołowym humorem historia o zdradzających i zdradzanych: mężach, żonach i ich kochankach, z zaskakującą puentą i dużą dozą niepoprawności.
Rewelacyjna gra aktorska, błyskotliwa inscenizacja, zaskakująca interpretacja i przyjemność słuchania polszczyzny w najlepszym wydaniu.
W rolach głównych: Michał Żebrowski, Jolanta Fraszyńska, Joanna Liszowska, Konrad Darocha
Zagrany od dnia premiery ponad 400 razy spektakl, jest wciąż oblegany przez widzów, a według rankingu tygodnika Wprost osiągnął status jednego z najchętniej oglądanych spektakli dramatycznych w Polsce. Dwukrotnieokrzyknięty “najlepszym” przez publiczność XV Festiwalu Oblicza Teatru (Najlepszy Spektakl oraz Najlepsza Aktorka Jolanta Fraszyńska).
BILETY:
spektakl o 17:30
https://www.kupbilecik.pl/impreza-22369-fredro.dla.doroslych..mezow.i.zon.poznan.html
spektakl o 20:30
https://www.kupbilecik.pl/impreza-22370-fredro.dla.doroslych..mezow.i.zon.poznan.html
Obsada:
Elwira – Jolanta Fraszyńska
Justysia – Joanna Liszowska
Alfred – Konrad Darocha
Wacław – Michał Żebrowski
Twórcy:
Reżyseria – Eugeniusz Korin
Scenografia – Paweł Dobrzycki