21.02.2024 | 20:00
Rewia Burleski by Madame de Minou
burleska
Cena: od 130 zł

Stała widownia Madame de Minou została już skutecznie uzależniona od brokatu i cekinów, więc wie co robić. To właśnie oni błyskawicznie wykupują pierwsze rzędy. A jeśli pierwszy burleskowy raz jest jeszcze przed Tobą, to nie masz pojęcia jak Ci zazdroszczę! Odkrywanie tego spektakularnego show po raz pierwszy jest jak kruszenie skarmelizowanego cukru na wierzchu kremu brule (tu powinno być to E z kreseczką, ale nie wiem, jak się robi na polskiej klawiaturze) – zrozumiesz dopiero gdy poczujesz.

Skrócona instrukcja obsługi burleski:

1. Zbierasz ekipę – sugerujemy żonę, babcię, czy kogo tam lubisz.

2. Wchodzisz na stronę i kupujesz odpowiednią ilość biletów jak najbliżej sceny.

3. Z niecierpliwością wyczekujesz 21.02, a w międzyczasie…

4. Szykujesz najbardziej fancy kieckę, która nudzi się w szafie, bo nie ma gdzie jej zakładać. Masz różowy garnitur? Dawaj. Brokatowe kowbojki? Uważaj, bo jak będziesz wyglądać lepiej niż Madame de Minou to Cię wyprosimy. Na szczęście nie jest to łatwe.

5. 21.02 o godzinie 18:30 zamawiasz ubera i udajesz się do Auli Artis.

6. I na koniec… po prostu pozwalasz się ponieść.

23.02.2024
Stanisław Soyka
koncert
Cena: od 145 zł

Stanisław Soyka -Stanisław Soykaielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i …nie tylko. Podczas koncertu usłyszymy piosenki z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” (nominowanego do nagrody FRYDERYK 2020), pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” Wisławy Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Czesława Miłosza, „Tylko brać” Agnieszki Osieckiej), klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Artysta wystąpi z zespołem SOYKA KWARTET. Towarzyszyć mu będą Przemek Greger na gitarze akustycznej, Marcin Lamch na kontrabasie, syn Kuba na perkusji. SOYKA KWARTET stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

25.02.2024, godz. 16:30,19:30
Jezioro łabędzie – familijny spektakl baletowy
balet
Cena: od 69 zł

Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie” zabierze Was do baśniowej krainy tańca i muzyki. Poznacie historię Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia przez złego czarownika Rotbarta. To opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu, potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci.

Balet Jezioro łabędzie – familijny spektakl baletowy – więcej informacji

Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie”zabierze Was do baśniowej krainy tańca i muzyki. Poznacie historię Odetty, księżniczki zaklętej w łabędzia przez złego czarownika Rotbarta.

To opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu, potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Czy miłość i uczucie księcia Zygfryda ocalą Odettę przed klątwą Rotbarta? Czy uda jej się powrócić do świata ludzi?

Tego dowiecie się już wkrótce, kiedy nadlecą łabędzie z baśniowej krainy… i zabiorą Was na swych skrzydłach do baletowego świata księżniczki Odetty.

Spektakl ,,Jezioro Łabędzie” to inscenizacja łącząca klasykę baletu z tańcem współczesnym.
Jest skierowany dla widzów od lat 3 do 100, oczaruje zarówno widza młodego jak i dorosłego.

28.02.2024
FUNNY BALLS SHOW
widowisko teatralne
Cena: od 60 zł

Teatralne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli FUNNY BALLS SHOW.

Ważne informacje:
* czas trwania występu – 1:10 godzina
* dzieci do 2,5 lat mogą wejść bezpłatnie bez udzielenia miejsca (na
kolanach u rodzica)
* ze względu na międzynarodowy charakter widowiska, piosenki i
dialogi bohaterów w języku polskim odtwarzane są z playbacku.
Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli FUNNY BALLS SHOW.

Rodzice doskonale wiedzą, że dmuchany balonik wywoła uśmiech na buzi
każdego dziecka! A jaka będzie reakcja maluchów, gdy w jednej chwili
zobaczą setki, a nawet tysiące balonów we wszystkich kolorach tęczy?
Balonolandia to zaczarowana kraina, w której wszystko może się zdarzyć!
Balonowe kostiumy, balonowa scenografia, balonowe dekoracje – tego w
Polsce jeszcze nie było!
W bajecznym świecie czekają na Was przygody króla Balonona, księżniczki
Balotty, latającego smoka i jego niezwykłych przyjaciół. Olbrzymi balonowy
zamek, a za nim wodospad wykonany z kilkuset różnokolorowych
błękitnych baloników i gigantyczne balony z niespodzianką w środku, które
w towarzystwie zabawnych mimów i szalonych klaunów, wirują w rytm
muzyki na scenie.
Oryginalne postaci, cyrkowe triki i sztuczki, akrobaci na piłkach,
interaktywne zabawy, w które angażowana jest widownia, a wszystko to
zamknięte w 60 minutach doskonałej historii z balonami w roli głównej!
Funny Balls Show – bajeczne widowisko teatralne, w którym zobaczycie
ponad 3 000 balonów w wyjątkowych kolorach i niespotykanych dotąd
kształtach!
Agencja koncertowa „Pan Koncert” zaprasza na międzynarodowe
widowisko dla dużych i małych „Funny Balls Show”, w którym spełniają się
najpiękniejsze sny, a marzenia najmłodszych stają się rzeczywistością! Tu
dzieją się rzeczy niezwykłe, tu radość nie schodzi z dziecięcych twarzy!
Przybywajcie więc do magicznej Balonolandii i bawcie się z nami!
Promo-video: https://youtu.be/4hcDfUapXWY
Bilety: https://pankoncert.pl/balonoweshow/

1.03.2024 | 19:00
Hanna Banaszak
koncert
Cena: od 135 zł

HANNA BANASZAK  jest wokalistką wszechstronną. Potrafi znakomicie zinterpretować zarówno dobrą piosenkę literacką, jak i zaśpiewać na poziomie światowym klasykę i jazz. Jej utwory pisali najwybitniejsi polscy twórcy:  Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Jerzy Satanowski, Jan Kanty Pawluśkiewicz czy Zbigniew Preisner . Koncerty artystki przyciągają tłumy odbiorców, a  recenzje  są  pełne entuzjazmu. Pani Hanna dba bowiem o wartość, piękno i dramaturgię swoich recitali. Na koncert zapraszamy 1 marca 2024r do Auli Artis w Poznaniu.

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/107509/Pozna%C5%84/Hanna+Banaszak/

3.03.2024
Przygody Świnki Peppy
spektakl dla dzieci
Cena: od 100 zł

Dołącz do Peppy, gdy przygotowuje się do ekscytującej wyprawy do lasu z George’em i jej szkolnymi przyjaciółmi, w tym kucykiem Pedro, owcą Suzy i żyrafą Geraldem. Z zapakowanymi śniadaniówkami i tatą świnką prowadzącym autobus, Peppa i przyjaciele wyruszają na przygodę na świeżym powietrzu, pełną gier, śmiechu i muzyki na żywo! Szczęśliwi obozowicze wkrótce kładą się spać słuchając delikatnego szumu deszczu. W przytulnych i ciepłych namiotach podekscytowana grupa wyczekuje poranka, kiedy będzie mnóstwo błotnych kałuż do zabawy! Obsada: Justyna Jelska Aleksandra Kołtuniak Zuzanna Kotara Aleksandra Machała Agnieszka Sawicka Michał Kaszak Michał Kucharski Paweł Kuźma Paweł Pacyna Paweł Pawlik Bartłomiej Zdeb Reżyseria: Marcin Starosta- Gizielski. Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach: prosimy o kontakt mailowy. Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach mają darmowy wstęp na wydarzenie, opiekun musi posiadać swój bilet. Bilet wstępu + dziecko do 2 roku życia: dziecko zajmuje miejsce na kolanach opiekuna. Opiekun musi posiadać przy sobie dokument potwierdzający wiek dziecka.

6.03.2024
Królowa Śniegu
teatr piasku
Cena: od 90 zł
Pamiętasz opowieść o Królowej Śniegu? Udaj się w artystyczną podróż do świata lodu, czarów i magii!
Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, zaprasza na rodzinną odsłonę tej ponadczasowej historii, opowiedzianej śniegiem, piaskiem i światłem. Poczuj dreszczyk emocji oraz dziecięcą radość, oglądając tę zachwycającą zimową opowieść.
Pozwól, by Królowa Śniegu zabrała Cię do swojego lodowego zamku.
Przyjdź i zobacz na żywo artystyczną interpretację tej przepięknej baśni.
9.03.2023, godz. 17:00 | 19:30
Spaghetti Poloneze
muzyczne show
Cena: od 120 PLN

„Spaghetti Poloneze” – muzyczne show! PREMIERA!

9.03.23 godz. 18:00 Aula Artis Poznań

Znając sympatię Polaków dla włoskiej piosenki, Monika Mariotti przygotowała recital największych przebojów, m.in. „Felicita”, „Mambo Italiano”, „Volare”, „Marina” oprawionych dowcipnym komentarzem przybliżającym włosko-polskie kontrasty kulturowe. „Spaghetti Poloneze” to ponad godzina doskonałej muzyki i zabawy, którą zapewnia Widzowi charyzmatyczna Monika Mariotti! Artystce towarzyszy na scenie zespół muzyków, co wraz z jej żywiołowością  tworzy atmosferę, możliwą do uzyskania tylko na koncertach.

Monika Mariotti – włoska aktorka i piosenkarka o polskich korzeniach. Debiutowała w rzymskim Teatro India, ale przełomem w jej karierze okazał się przyjazd do Polski i rola Matki w obsypanym nagrodami spektaklu „Kompleks Portnoya” wg. Philipa Rotha w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka (Teatr WARSawy). Dwa lata później zrealizowała swoje wielkie marzenie – zagrała legendarną wokalistkę Ninę Simone w muzycznym monodramie „Moja Nina” w reżyserii Adama Sajnuka (Teatr Syrena). Jest wziętą aktorką serialową – widzowie polubili jej komediowe emploi w takich produkcjach jak „Przepis na życie”, „Sama słodycz” czy „Nie rób scen” (TVN). Grała także w serialu „Druga szansa” u boku Małgorzaty Kożuchowskiej. Pasjonuje się dalekimi, samotnymi wyprawami, czemu dała wyraz w cyklu podróżniczym w Dzień Dobry TVN. Kocha taniec i jazdę konno po bezkresnych stepach. Jest poliglotką, mówi po polsku, włosku, angielsku, rosyjsku, francusku i niemiecku.

Monika Mariotti

Michał Lamża fortepian, Igor Spolski – gitara, Wojciech Piotr Gumiński kontrabas

Szymon Linette – perkusja

10.03.2024 | 16:00; 18:30
Pozytywni
spektakl
Cena: od 110 zł

POZYTYWNI to szalona opowieść o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia w gwiazdorskiej obsadzie. Na tragikomiczną sesję terapeutyczną zapraszają Magdalena Boczarska, Olga Bołądź/Hanna Konarowska, Janusz Chabior, Łukasz Simlat oraz reżyser: Krzysztof Czeczot i autor sztuki Cezary Harasimowicz. „POZYTYWNI” to kultowy już spektakl grany przy nadkompletach publiczności nie tylko na deskach warszawskiego Teatru IMKA ale i w całej Polsce.  Będzie śmiesznie, będzie wzruszająco… Rzecz rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym. EWA jest wybitną psychoterapeutką. Piękna, bogata, ciesząca się uznaniem, ma szczęśliwą rodzinę, udane życie i wydaje się, że wszystko jest piękne i idealne. Poznajemy jej pacjentów: MICHAŁA – geja, rolnika spod Mławy; ANNĘ – arystokratkę, która odkrywa swoje -bynajmniej niearystokratyczne! – korzenie oraz JANA, męża i ojca dwójki dzieci, który od dawna czuje się kobietą. Jaki będzie rezultat serii spotkań terapeutycznych? Niech pozostanie tajemnicą. #Pozytywni Cezarego Harasimowicza to opowieść, która w przystępny, czasami wręcz zabawny sposób, dotyka naszych największych traum i lęków, która rozprawia się ze stereotypami, a do tego – co warto podkreślić – pozwala widzowi zanurzyć się w naszym przedstawieniu, bo problemy o których opowiadamy tak naprawdę dotyczą każdego z nas – mówi Krzysztof Czeczot, reżyser. OBSADA:  EWA – Magdalena BOCZARSKA/ Grażyna WOLSZCZAK ANNA – Olga BOŁĄDŹ/ Hanna KONAROWSKA JAN – Janusz CHABIOR MICHAŁ – Łukasz SIMLAT SCENARIUSZ: Cezary HARASIMOWICZ REŻYSERIA: Krzysztof CZECZOT

14.03.2024 | 19:00
Tribute Live Show Michael Jackson Saschy Pazdery
koncert
Cena: od 190 zł

Jest tylko kilku artystów, których muzyka jest nieśmiertelna, którzy wciąż są znani i słuchani przez kolejne pokolenia. Michael Jackson jest unikalną syntezą muzyki, piosenek, ponadczasowych przesłań i głębokich uczuć. Ten dorobek twórczy pozostaje dla kolejnych pokoleń… „Nigdy nie chodzi o to, aby być najlepszą kopią artysty, którego nie da się skopiować”, mówi Sascha Pazdera, „chodzi o zachowanie wyjątkowości artysty, jego wspaniałej muzyki we współdziałaniu z emocjami i zrobienie tego tak, jak Michael Jackson by chciał”. Osobista współpraca z Michaelem Jacksonem i La Vellem Smith jr. Sam Sascha musi wiedzieć to najlepiej, gdyż pracował dla Króla Popu w Europie i otrzymywał od niego indywidualne wskazówki dotyczące m.in. „Moonwalk”. Zaprzyjaźnił się też z La Vellem Smith jr., partnerem scenicznym i choreografem Michaela Jacksona. „Michael Jackson Tribute Live Experience” jest jedynym zespołem w Europie z oficjalnym pozwoleniem od La Vella Smith jr. na używanie oryginalnej choreografii, wykonywanej pod jego kierownictwem. W programie znajdują się takie hity jak: Beat it, Bad, Heal the World, Thriller, Black or White jak i Billie Jean. Szczególną atrakcją występu jest 14-kilogramowy aluminiowy kostium z „History Tour” z roku 1997 do piosenki „They don’t care about us”. Został on wykonany ręcznie – specjalnie dla Saschy – w Brazylii. Wielokrotnie nagradzany za autentyczne występy na żywo Pazdera występuje jako naśladowca Jacksona na europejskich scenach od 35 lat i otrzymał wiele nagród za swój dorobek artystyczny: kilkakrotnie w kategorii naśladowcy (Tribute Artist) oraz w kategorii artysta roku w latach 2007, 2009, 2012 oraz 2017. „Największym zaszczytem jest dla mnie ‚Diament roku 1998’ za najlepszy występ Michaela Jacksona na żywo”. Na rok 2024 zaplanowanych jest ponad 80 koncertów, co czyni go jednym z najbardziej znanych naśladowców (Tribute Artist) na całym świecie. Występy na żywo to wspaniała rozrywka. Sascha Pazdera jest całkowicie pochłonięty swoją rolą. Śpiewa jak Michael Jackson, porusza się jak Król Popu i ani przez chwilę nie staje się jego kopią. Jego autentyczna charyzma przekonuje w okamgnieniu każdą publiczność. Nawet najbardziej sceptyczni widzowie czują to: być może właśnie tak Michael Jackson wyglądałby teraz na scenie. Wciąż aktualne przesłania i niezapomniane emocje Niewiele osób miało okazję zobaczyć Michaela Jacksona na żywo. „Michael Jackson Tribute Live Experience” sprawia, że to przeżycie jest możliwe dzięki fantastycznemu zespołowi, profesjonalnym tancerzom i imponującym wokalistkom w tle, które opanowały każdą solówkę. Występ sceniczny to symbioza muzyki, tańca, słów i wyrażenia prawdziwych emocji. To doświadczenie, którego tak szybko się nie zapomni. Tak jak na zawsze pozostanie muzyka tego wyjątkowego artysty. I rzeczywiście, jego przesłania są nadal ważne, gdyż piosenki takie jak „Earth Song” są bardziej aktualne niż kiedykolwiek!

15.03.2024 | 18:00, 20:30
Kto ma Klucz
spektakl muzyczno-taneczny
Cena: od 120 zł

„Kto ma Klucz” to spektakl muzyczno-taneczny o pierwotnym pragnieniu każdego z nas – pragnieniu miłości. To spektakl dla każdego kto choć raz w życiu zastanawiał się, czy relacja, w której jest (małżeńska, partnerska, przyjacielska, zawodowa) go wzmacnia, czy osłabia. Dla Kobiet, które może nie wiedzą jak dotrzeć do swoich mężczyzn. Dla par (także tych, które znalazły już się w kryzysie). To medytacja nad małżeństwem. Kobieta (Emilia Komarnicka-Klynstra) i Mężczyzna (Stefano Terrazzino) stają w obliczu kryzysu długoletniego związku. Mogą się rozejść albo podjąć ostatnią próbę zrozumienia, co właściwie się z nimi dzieje, kim dla siebie są i może co najważniejsze, kim dla siebie chcieliby być. Trzecią bohaterką jest Zmiana (Sara Janicka), jedyna stała w naszym życiu. Zawsze z nami i może bardziej się nam przygląda niż my jej. Historia tej miłości opowiadana jest muzyką – przebojami polskimi oraz włoskimi, ale także muzyką świata, co jest symbolem, że w obliczu uczucia słowa pozostają wtórne. Obsada: Emilia Komarnicka-Klynstra, Stefano Terrazzino, Sara Janicka. Współproducentem spektaklu jest ACKiM UMCS Chatka Żaka. Partnerem spektaklu jest Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola.

16.03.2024
Ewa Błaszczyk „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”
recital
Cena: od 70 zł

Ewa Błaszczyk – recital „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Ewą Błaszczyk w ramach recitalu „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”. Znakomita aktorka, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród i założycielka fundacji „Akogo?” zabierze nas w emocjonalną podróż przez świat piosenek napisanych przez najwybitniejszych polskich i światowych twórców.

W repertuarze Ewy Błaszczyk znalazły się utwory autorstwa m.in.: Agnieszki Osieckiej, Jacka Kleyffa, Stanisława Soyki, Doroty Czupkiewicz, ks. Jana Twardowskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jana Wołka, Jacka Janczarskiego z muzyką Jerzego Satanowskiego, Zygmunta Koniecznego czy Włodzimierza Wysockiego. To nie tylko muzyczna podróż, ale także spotkanie z najważniejszymi myślami i emocjami, jakie te utwory niosą.

„Pozwól mi spróbować jeszcze raz” to nie tylko koncert – to zetknięcie z historią, emocjami i pięknem muzyki, które Ewa Błaszczyk doskonale interpretuje, nadając im osobisty wydźwięk. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by doświadczyć magii jej recitalu. Sprawdź, kiedy i gdzie wystąpi Ewa Błaszczyk, i zarezerwuj bilety online.

Skład zespołu:
instrumenty klawiszowe: Marcin Partyka
gitara i śpiew: Andrzej „e-moll” Kowalczyk
saksofony: Sebastian Feliciak
gitara i śpiew: Marianna Janczarska

18.03.2024 | 17:00
Brzydkie kaczątko
bajka baletowa
Cena: od 60 zł

Bajka baletowa pt. „Brzydkie Kaczątko” – spektakl w jednym akcie i dziesięciu odsłonach. Muz: F. Schubert Choreografia i reżyseria: Beata Książkiewicz Scenografia, kostiumy: Magdalena Ławniczak

Szanowni Państwo po 20 latach od premiery bajki baletowej pt. „Brzydkie Kaczątko”, zapraszamy na nową odsłonę spektaklu w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca „Fouette” w Poznaniu, Szkoły Tańca i Baletu „Fouette” oraz Zespołu „Fouette”. Spektakl powstał na zaproszenie festiwalu „H. C. Andersen Dance Festival” w Danii w Odense z okazji 200 rocznicy urodzin słynnego pisarza. Przedstawienie zyskało wysokie uznanie podczas występów zagranicznych w Danii a potem w Niemczech, zostając laureatem nagrody H.C. Andersena oraz na scenach polskich. Hans Christian Andersen, już jako mały chłopiec wędrował po domach i opowiadał ludziom wymyślone historie i odgrywał rozmaite scenki. Był przy tym nieprawdopodobnie dynamiczny: recytował, śpiewał… i … tańczył! Właśnie sztuka tańca to ta forma, dzięki której opowiemy Państwu wzruszającą historię Brzydkiego Kaczątka. Kochamy tą historię i cieszymy się, że znowu będzie bawić i uczyć młodych widzów z Poznania i Wielkopolski. Zapraszamy szkoły i przedszkola do skorzystania ze specjalnych cen wejściówek dla grup 35 złotych od osoby (1 bezpłatny bilet dla wychowawców i opiekunów na 15 osobową grupę)

19.03.2024
Happysad
koncert
Cena: od 150 zł

Druga odsłona wyjątkowej trasy Happysad rusza już w marcu 2024! Pod hasłem Happysad Inaczej w marcu 2023 roku zespół Happysad wyruszył w wyjątkową trasę prezentując na niej specjalnie dobrany repertuar z gościnnym udziałem sekcji dętej i w półakustycznym, cichym anturażu. Druga odsłona tej trasy rusza w marcu 2024 roku, a zespół zapowiada w związku z nią 10 niecodziennych koncertów, także z udziałem sekcji dętej, w przyjemnej, intymnej atmosferze specjalnie dobranych pod tym kątem sal koncertowych. Słuchacze liczyć będą mogli na przekrojowy materiał skupiony wokół spokojniejszych, delikatnych utworów, a każdy z nich, w większym lub mniejszym stopniu, dzięki ich przearanżowaniu, uzyska nową, może nawet lepszą i ciekawszą odsłonę. Fani obecni na trasie Happysad Inaczej oprócz nowych aranżacji, komplementowali także scenografię oraz luźny, nieformalny i bardzo przyjacielski klimat tego wydarzenia. Wiosenna trasa zespołu to doskonały moment na zajęcie wygodnego miejsca i wejście w świat kompozycji charakteryzujących się godną podziwu wrażliwością.  Sukces artystyczny trasy podsumowany został właśnie wydawnictwem winylowym. Z okazji Record Store Day wydano fragmentaryczny zapis ostatniego koncertu w Gliwicach. Wydawnictwo ukazało się 24 listopada 2023 na pojedynczym dwukolorowym winylu w ekskluzywnej oprawie i w limitowanej do trzystu liczbie egzemplarzy.

22.03.2024 | 20:15
SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw
spektakl komediowy
Cena: 130 zł

W spektaklu komediowym „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” przeniesiemy się do jednego z pokojów hotelowych w górach, w którym niewielkie przejęzyczenie stanie się zapalnikiem dla lawiny śmiechu i niespodzianek. Akcja spektaklu, wartka jak górski potok, wprawi Cię w zdumienie i rozśmieszy do łez. Góral, pełen szczerości i życiowej mądrości, próbuje rozwikłać skomplikowaną sytuację, dodając przy tym oliwy do ognia. Całą akcję podsycają nieoczekiwane wizyty i wydarzenia: Ślązak z żoną, Kaszubka pełna niespodzianek, a na piedestale – Prezes, najważniejsza postać. Wszyscy spotykają się na scenie w widowiskowej produkcji, w którym rubaszny, góralski humor wypełniony jest życiowymi mądrościami. Komedia Emiliana Kamińskiego w adaptacji Piotra Skargi zapewnia nie tylko rozrywkę, ale również możliwość zanurzenia się w góralskim humorze, który jest tu podany w najdoskonalszej formie. Czołówka polskich aktorów brawurowo wciela się w barwnie napisane postacie, a całość pozwala poczuć atmosferę górskiego SPA. Obsada: Olga – Paulina Holtz / Ewa Lorska Roma – Agnieszka Wielgosz / Katarzyna Jamróz Sylwia – Milena Staszuk / Ewa Jakubowicz Hubert – Piotr Ligienza / Tomasz Bednarek Staś – Arkadiusz Janiczek / Rafał Szałajko Stan – Jacek Rozenek / Norbert Kaczorowski Góral – Piotr Skarga Scenariusz i reżyseria: Emilian Kamiński Adaptacja: Piotr Skarga Scenografia: Andrzej Lewczuk Plakat: Activa Studio Sesja zdjęciowa do plakatu: Grażyna Gudejko Produkcja: PRASCATI Beata Aponowicz

23.03.2024 | 16:00 , 19:00
Superprodukcja
spektakl komediowy
Cena: od 120 zł

Pewien potentat w branży przetwórstwa mięsnego ma pieniądze, jego znajomy reżyser ma ambicje, kilku znanych aktorów akurat nie ma pracy… Co może powstać z tej mieszanki? Superprodukcja „Krzyżacy. Ostatnia krew”. Zanim na planie superprodukcji  reżyser krzyknie „akcja!” sporo się dzieje. Najnowszy spektakl Michała Paszczyka z kabaretu Paranienormalni to ironiczne spojrzenie na polski przemysł filmowy, pozwalające zobaczyć od  zaplecza drogę rodzimych superprodukcji filmowych. Od nietrafionego pomysłu na film, poprzez nieudane castingi, fatalne próby i żałosną reżyserię aż po festiwal filmowy w Gdyni. Widzowie spektaklu „Superprodukcja czyli kręcimy Krzyżaków” zobaczą to co dzieje się gdy kamery są wyłączone. I dowiedzą się do czego zdolny jest reżyser, który nie ma żadnych zdolności, jak bardzo aktor da się zaorać żeby dostać rolę, w jaki sposób ustawić kamery by na bogato pokazać biedne dekoracje i wreszcie czy na źle nakręconym filmie można dobrze zarobić. Żaden kinowy hit nie ma racji bytu bez rzeszy statystów. W tej roli, nie opuszczając teatralnych foteli, wystąpią widzowie „Superprodukcji”. Nieustanny śmiech ale i refleksję nad kondycją polskiego przemysłu filmowego gwarantują występujący w „Superprodukcji”: Barbara Kurdej-Szatan / Katarzyna Polewany / Olga Łasak Bogdan Kalus / Jacek Lenartowicz Jakub Wieczorek / Łukasz Konopka Michał Piróg / Alan Andersz Rafał Szatan / Wojtek Błach

25.03.2024 | 17:15 i 20:00
Wstyd
spektakl
Cena: od 130 zł

„Wstyd” – komedia, która zmienia zasady gry!

Jesteście gotowi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami w rytmie weselnych szlagierów? Razem ze Spektaklove zapraszamy na spektakl komediowy „Wstyd” Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata. Przekonajcie się sami, czy wesele bez ślubu jest możliwe!

Ta błyskotliwa komedia, rozgrywająca się na tle weselnego zamieszania, sprawi, że już od pierwszych minut otrzymacie dużą dawkę dobrej zabawy.

Zderzenie dwóch całkowicie odmiennych rodzin – różniących się pochodzeniem, statusem społecznym, stylem życia i zwyczajami – jest kanwą dla coraz bardziej ekscytujących wydarzeń. Zdezorientowani i zszokowani rodzice narzeczonych próbują zapanować nad sytuacją, lecz ich starania przeradzają się w kolejne pytania: co właściwie się wydarzyło? kto ponosi winę? co dalej z weselną celebracją? czy witać gości?
Wraz z upływem czasu uprzednio taktowne rozmowy przeradzają się w otwarte konflikty, które ostatecznie prowadzą do wybuchu stłumionych uczuć.

„Wstyd” nie jest tradycyjną komedią. To spektakl pełen ciętych ripost, autentycznych emocji i wyraźnych kreacji aktorskich – Anny Dereszowskiej, Mariety Żukowskiej, Szymona Bobrowskiego i Wojciecha Zielińskiego. Stanowi wnikliwą analizę relacji międzyludzkich, skłaniającą do refleksji nad podziałami społecznymi.

Spektakl komediowy „Wstyd” bezbłędnie łączy pojęcia humoru, dramatu i tajemniczości w spójną całość. „Wstyd” z pewnością dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń teatralnych!W końcu Spektaklove to teatr, który podąża za widzem.

„WSTYD”
Autor: Marek Modzelewski
Reżyser: Wojciech Malajkat
Kostiumy: Zuzanna Kolanowska, Zuzanna Gąsiorowska
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Producenci: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
Produkcja: Tito Productions, Spektaklove
Premiera: 9 października 2023

Obsada:
Anna Dereszowska
Marieta Żukowska
Szymon Bobrowski
Wojciech Zieliński

5.04.2024, g. 15:00 | 18:00
My baby, czyli rodzinny biznes

Cena: od 70 zł

Trzeba mieć zasady, prawda? Prawda! Chyba że ktoś w zamian zaproponuje posadę prezesa
zarządu dochodowej firmy… Przed takim dylematem staje 40-letni Adam.

Jaką decyzję podejmie?
Jedno jest pewne – po drodze nie zabraknie niespodzianek, które rozbawią do łez!
Adam i Zosia są szczęśliwą parą przed czterdziestką, która postanowiła nie mieć dzieci. Jednak
potomstwo może być jedynym sposobem, aby Adam przejął od swojej matki rodzinny biznes. A zegar
biologiczny tyka…
„My Baby, czyli rodzinny biznes” to szalona, błyskotliwa komedia o ludzkich pragnieniach i
namiętnościach. Sprawdź repertuar spektakli i zarezerwuj bilety online.

Obsada:

Ewa Gawryluk

Marta Wierzbicka / Katarzyna Ankudowicz

Jarosław Boberek

Michał Koterski

Michał Mikołajczak

 

Spektakl trwa 90 minut.

7-10 kwietnia 2024
NutkoSfera – CeZik dzieciom

Cena: od 65 PLN

„Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego…

Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy!
Nutkosfera i DrobNutki to projekty pod kierownictwem CeZika. Za tym pseudonimem kryje się Cezary Nowak. Artysta urodził się w Gliwicach w 1985 roku. Od tamtej pory (z małymi przerwami) brzdąka, stuka, buczy, huczy i wyje! Od 2009 roku swoją twórczość publikuje w Internecie. Do tej pory na kanałach You Tube „CeZik” oraz „KlejNuty” (sprawdź tutaj: www.youtube.pl/ascezik i tutaj: www.youtube.pl/klejnuty) opublikował kilkadziesiąt filmów. Najpopularniejsze zostały wyświetlone kilkanaście milionów razy. Łącznie materiały CeZika doczekały się ponad 140 000 000 odsłon, co sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych polskich twórców działających w Sieci.

 

12.04.2024 | 19:00
Daria ze Śląska: Pierwsza Trasa
koncert
Cena: od 60 zł

Daria ze Śląska to nowa twarz na polskiej scenie muzycznej, która w bardzo krótkim czasie zdobyła
wielką popularność. Piosenki Darii są pełne wrażliwości, szczerości i wyjątkowego nastroju.
Zapraszamy na najbliższe koncerty, podczas których usłyszymy materiał artystki z debiutanckiej
płyty „Daria Ze Śląska Tu Była”, wydanej wiosną 2023 przez wytwórnię Jazzboy Records.
Daria ze Śląska, a dokładniej Daria Ryczek-Zając, pochodzi z Katowic. Zadebiutowała w 2022 roku. Po
ciepłym przyjęciu przez słuchaczy i krytykę wystąpiła gościnnie na trasie „Holiday Tour” Korteza,
podczas której zagrała swoje pierwsze koncerty przed większą publicznością.
Debiutanckie single Darii, czyli „Falstart albo faul”, „Dziewczyna z tatuażem”, „Chinatown” i „Kill Bill”,
nawiązują tytułami do klasyki filmowej. Odniesienia do inspiracji twórczych to także element szczerej
i bezpośredniej relacji z życia, którą słyszymy w jej piosenkach.
Debiutancka płyta: Daria Ze Śląska Tu Była
Wiosną 2023 roku, po trzech latach pracy, światło dzienne ujrzała pierwsza długogrająca płyta –
„Daria Ze Śląska Tu Była”. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Jazzboy Records, która współpracuje
m.in. z Kortezem i Kaśką Sochacką. Na krążku znajduje się 10 wyjątkowych piosenek, które można
usłyszeć na żywo podczas koncertów Darii ze Śląska.
Materiał muzyczny odznacza się bogatą, brzmieniową różnorodnością, za która odpowiadają tacy
muzycy jak Olek Świerkot (Kortez, Kaśka Sochacka), Paweł Krawczyk (Hey), Bartek Tyciński i Hubert
Zemler (Mitch&Mitch), Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz i Kamil Pater (Natalia Przybysz), Tomek
Kasiukiewicz (Artur Rojek, Mela Koteluk) a także przedstawiciele młodego pokolenia: Kuba
Dąbrowski i Żenia Szadziul.
Teraz artystka zaczyna koncertowanie z całym materiałem. Sprawdź, kiedy i gdzie wystąpi, i
zarezerwuj bilety na koncerty „Daria ze Śląska: Pierwsza Trasa”.

13.04.2024 | 19:00
Krakowskie klimaty – Jacek Wójcicki i Beata Rybotycka
spekakly
Cena: od 70

Krakowskie klimaty – Wójcicki, Rybotycka
Niepowtarzalny, magiczny wieczór z muzyką krakowskich kompozytorów i wspaniałych polskich
poetów. „Krakowskie klimaty” to czas pełen zabawy i refleksji, która przynosi wytchnienie.
Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki przez lata byli filarami Piwnicy pod Baranami. W nadchodzących
koncertach zatytułowanych „Krakowskie klimaty” artyści zaśpiewają piosenki krakowskich
kompozytorów. Usłyszymy m.in. utwory Zygmunta Koniecznego, Zbigniewa Preisnera, Jana Kantego
Pawluśkiewicza, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Wodeckiego do słów wspaniałych poetów: Ewy
Lipskiej, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Michała Zabłockiego, Adama Asnyka, Jacka Cygana.
Stary Kraków tak naprawdę nigdy stary nie był – zawsze fascynował kolejne pokolenia. Dzisiaj
tradycje krakowskich kabaretów Zielony Balonik, Siedem kotów czy Piwnica pod Baranami
kontynuują artyści, którzy poprowadzą „Krakowskie klimaty”.
Sprawdź repertuar występów i zarezerwuj bilety na nastrojowy wieczór w wykonaniu Beaty
Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego.

19.04.2024 | 18:00 i 20:30
Rodzinne piekiełko
spektakl komediowy
Cena: od 120 zł

Spektakl komediowy „Rodzinne piekiełko”

Rodzinne wakacje w domku na wsi…Kto nigdy nie miał rodzinnych problemów i nie przechodził kłótni z bliskimi niech pierwszy… się uśmiechnie. Wszyscy wiemy, że czasem najtrudniej jest dogadać się z najbliższymi, jeszcze trudniej wycofać się z popełnionej gafy, a tym bardziej z krzywdzących podejrzeń. Bohaterowie komedii „Rodzinne piekiełko” potrafią sobie mocno przysolić, a i pieprzu im nie brakuje. Zbyt logiczna Hala, marząca o kolejnym dziecku Jolka, egoistyczny Mateusz, śmiertelnie znudzona Mysza, pazerna Becia i zakochany Kuba śmieszą, wzruszają i przekonują, że czasem warto odpuścić własne ambicje dla większego dobra.

Obsada:

Adrianna Biedrzyńska/Joanna Trzepiecińska, Magdalena Waligorska-Lisiecka/Renata Dancewicz, Monika Mazur/Anna Iberszer, Pirty/Wiktoria Gąsiewska, Dariusz Wieteska/Michał Mikołajczak, Piotr Zelt /Tomasz Bednarek

 

Cena biletów: parter 140zł, balkon 120zł

10.05.2024 | 17:30 i 20:00
Dobrze się kłamie
spektakl komediowy
Cena: od 100 zł

Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Kto z przyjaciół ma najwięcej do ukrycia?

 

Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco ściemnia? Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra… Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu.

 

Zwykły wieczór z przyjaciółmi zmienia się w prawdziwy sprawdzian z przyjaźni. Niektórym „ściemnianie” wyjdzie na dobre, inni całkowicie się pogrążą. Co ujawnią odczytane publicznie SMS-y i powiadomienia z Facebooka?

 

Obsada:

Olga Bołądź /  Magdalena Lamparska / Karolina Michalik

Przemysław Sadowski / Bartłomiej Topa / Piotr Grabowski

Piotr Grabowski / Marcin Perchuć 

Szymon Bobrowski /  Jakub Wieczorek

Anita Sokołowska / Marta Ścisłowicz

Katarzyna Kwiatkowska / Agnieszka Warchulska

Wojciech Zieliński / Marcin Hycnar / Maciej Maciejewski

 

Spektakl oparty na filmie Paola Genovesego

adaptacja: Bartosz Wierzbięta

reżyseriaMarcin Hycnar

scenografia: Wojciech Stefaniak

kostiumy: Martyna Kander

asystent reżysera: Agata Zdziebłowska

produkcja: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina

Tito Productions, Spektaklove

 

Czas trwania: 90 minut bez przerwy

11.05, godz. 16:00 i 19:30
Wieczór Panieński Plus
spektakl
Cena: od 120 zł

Najnowsza komedia Marcina Szczygielskiego w reżyserii Marii Seweryn  Wieczór panieński zdarza się raz… na jakiś czas. Trzy przyjaciółki po przejściach z przytupem wkraczają na nowe drogi życia. Irena przyjmuje oświadczyny bogatego biznesmena, a choć daty ślubu jeszcze nie wyznaczono, trzeba wydarzenie uczcić. Jak? Oczywiście organizując wystrzałowy, szalony wieczór panieński. Pech w tym, że panienki nie są już panienkami, termin imprezy trudno wcisnąć w napięte grafiki pracujących uczestniczek, zamówione atrakcje jedna po drugiej biorą w łeb, a występ przystojnego striptizera, który miał stanowić gwóźdź wieczoru, okazuje się… gwoździem do trumny szampańskiej zabawy. Panieński wieczór zmienia się w wielką awanturę, która potęguje wezwany na pomoc były mąż przyszłej panny młodej. Okazuje się, że to, czego sobie życzymy nie zawsze jest tym, czego potrzebujemy, a serce i rozum najczęściej stoją po różnych stronach barykady – Marcin  Szczygielski. Obsada:  Katarzyna Skrzynecka
Wiktoria Gąsiewska / Monika Mazur
Anna Iberszer
Tomasz Bednarek
Marek Kaliszuk

5.06.2024
JOANNA KOŁACZKOWSKA – „HRABINA PĄCZEK”
recital kabaretowy
Cena: od 120

W dniu 5 czerwca 2024 (środa) o godz. 18:00 zapraszamy do Auli Artis w Collegium Da Vinci w Poznaniu, przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10 na program pt. „HRABINA PĄCZEK – recital Joanny Kołaczkowskiej”.
To wyjątkowy recital najpotężniejszego kobiecego głosu polskiej sceny kabaretowej! Artystka znana przede wszystkim z kabaretów Potem i Hrabi tym razem występuje na scenie solo. Podczas recitalu usłyszymy zupełnie nowe piosenki stworzone przy współpracy z wyjątkowymi osobistościami polskiej sceny kabaretowej, przeplatane zabawnymi historiami z pierwszej ręki. „Od zawsze na scenie byłam w grupce, nawet namawiałam lidera kabaretu Potem Władka Sikorę, żeby wymyślał chórki w moich piosenkach, bo nie chciałam stać sama na scenie. Wolałam, żeby ludzie nie skupiali się tylko na mnie. Teraz, w recitalu „HRABINA PĄCZEK – czyli muzyczny stand-up” buduję opowieść wokół siebie i wokół piosenek, które trochę mają odciągać uwagę ode mnie. Zobaczymy, czy to się udaje – mówi Kołaczkowska. Muzyki potrzebuję jak powietrza, jak wiatru, który przegania… chcę by jego powiew mnie porywał, unosił na barana, a potem grzecznie zanosił do domu. Chcę, by piosenki mną poniewierały i wyrywały mi włosy. Marzeniem moim jest stworzenie takich piosenek, które będą żyły i od czasu do czasu wyrwą komuś choć jeden włos”.
Joannie Kołaczkowskiej na scenie towarzyszy kolega z Kabaretu Hrabi – Łukasz „Lopez” Pietsch na instrumentach klawiszowych

9.06.2024 | 16:00 i 19:00
Lista Męskich Życzeń
komedia
Cena: od 120 zł

Czy marzyliście kiedykolwiek o partnerze idealnym? Chcielibyście móc na bieżąco zmieniać jego cechy, dopasowując go do swoich oczekiwań? Czy ucieszylibyście się, gdyby ta wyśniona druga połówka sama Was odnalazła? Jeżeli odpowiedzieliście „tak!” na którekolwiek z powyższych pytań, to zapraszamy na „Listę męskich życzeń”. Przezabawną komedię, w której nic nie wydaje się być oczywistym, zaś wszystko jest absolutnie upragnionym!

Bill rozwiedziony nudny statystyk, otrzymuje od swojego przyjaciela – Leona – nieoczekiwany prezent urodzinowy, który wprowadzi wiele zamieszania do życia przyjaciół. Żaden z nich jednakowoż nie śmiał nawet przypuszczać, jak ta bajka się rozwinie.
A takiego zakończenia nikt by się nie spodziewał!  Chcesz je poznać? A może chcesz stworzyć z bohaterami swoją listę życzeń? Koniecznie baw się z nami !

Czas trwania spektaklu 120 minut z przerwą.

Obsada: Aneta Zając/ Urszula Dębska, Kacper Kuszewski, Waldemar Obłoza.

14.06.2024 | 18:00 i 21:00
COŚ TU NIE GRA – czyli polityka na wesoło
och teatr
Cena: od 90 zł

14.06.2024, 18:00 i 21:00

„COŚ TU NIE GRA”

Czyli polityka na wesoło

Spektakl z repertuaru Och-Teatru.

Kandydat na prezydenta przyjeżdża do swojego rodzinnego miasta, aby wygłosić ważne oświadczenie, które ma mu zapewnić zwycięstwo w zbliżających się wyborach. Jednak w tzw. międzyczasie urzędujący prezydent wysyła do miasta kilku swoich popleczników, by za wszelką cenę uniemożliwić konkurentowi wystąpienie. Intryga rozgrywa się w lokalnym domu kultury, gdzie amatorska grupa teatralna przygotowuje swoje najnowsze przedstawienie, w którym gra brat bliźniak naszego kandydata. Co się wydarzy, gdy świat polityki spotka się ze światem farsy? Czy Raymond Bream zdoła wejść na podium i wygłosić swoje przemówienie?

Obsada: Maria Dębska, Maria Seweryn, Ewa Florczak, Katarzyna Gniewkowska, Julia Wyszyńska, Mirosław Kropielnicki, Adrian Brząkała, Kamil Maćkowiak, Andrzej Pieczyński, Adam Serowaniec, Maciej Wierzbicki, Jan Malawski (głos z offu)

SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW OD 14. ROKU ŻYCIA

Cena biletu: parter 170zł, balkon 140 i 90zł

16.06.2024 | 16:00 i 19:00
SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw
spektakl
Cena: od 100 zł

W spektaklu komediowym „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” przeniesiemy się
do jednego z pokojów hotelowych w górach, w którym niewielkie przejęzyczenie stanie
się zapalnikiem dla lawiny śmiechu i niespodzianek.
Akcja spektaklu, wartka jak górski potok, wprawi Cię w zdumienie i rozśmieszy do łez.
Góral, pełen szczerości i życiowej mądrości, próbuje rozwikłać skomplikowaną sytuację,
dodając przy tym oliwy do ognia. Całą akcję podsycają nieoczekiwane wizyty i wydarzenia:
Ślązak z żoną, Kaszubka pełna niespodzianek, a na piedestale – Prezes, najważniejsza postać.
Wszyscy spotykają się na scenie w widowiskowej produkcji, w którym rubaszny, góralski
humor wypełniony jest życiowymi mądrościami.
Komedia Emiliana Kamińskiego w adaptacji Piotra Skargi zapewnia nie tylko rozrywkę,
ale również możliwość zanurzenia się w góralskim humorze, który jest tu podany w
najdoskonalszej formie. Czołówka polskich aktorów brawurowo wciela się w barwnie
napisane postacie, a całość pozwala poczuć atmosferę górskiego SPA.
Obsada:
Olga – Paulina Holtz / Ewa Lorska
Roma – Agnieszka Wielgosz / Katarzyna Jamróz
Sylwia – Milena Staszuk / Ewa Jakubowicz
Hubert – Piotr Ligienza / Tomasz Bednarek
Staś – Arkadiusz Janiczek / Rafał Szałajko
Stan – Jacek Rozenek / Norbert Kaczorowski
Góral – Piotr Skarga
Scenariusz i reżyseria: Emilian Kamiński
Adaptacja: Piotr Skarga
Scenografia: Andrzej Lewczuk
Plakat: Activa Studio
Sesja zdjęciowa do plakatu: Grażyna Gudejko
Produkcja: PRASCATI Beata Aponowicz